کانادا

کانادا یکی از مهم‌ترین مقصدهای دانشجویان در جهان است. سالانه حدود چهارصد هزار دانشجو و دانش‌آموز برای ادامه‌ی تحصیل در کانادا، به این کشور می‌روند. یکی از بزرگترین دلایل دانشجویان برای تحصیل در کانادا، کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور است. یک مدرک تحصیلی کانادایی به طور گسترده‌ای با مدرک تحصیلی صادره از دانشگاه‌های ایالات متحده، استرالیا یا انگلستان برابر است. دانشگاه‌های کانادا همواره در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی بسیار خوب عمل می‌کنند. طی رتبه‌بندی‌های انجام شده، سه دانشگاه کانادایی در میان پنجاه دانشگاه برتر دنیا قرار داشتند.

اگر شما در یک دانشگاه، کالج یا مدرسه‌ی حرفه‌ای شرکت کنید بدون شک، آموزش‌های مراکز تحصیلی و علمی کانادا را در سطح جهانی می‌یابید. همچنین کانادا با توجه به نظام آموزش عالی پیشرفته و "احتمال قوی حضور در یکی از دانشگاه‌های کشور"، بالاترین درجه را از نظر عوامل آموزش و پرورش به خود اختصاص داده است.

هنگام تحصیل در یک کشور خارجی، ویزا و مدت زمان اقامت شما در آن کشور محدود است. این مدت زمان در پایان تحصیلات شما به اتمام می‌رسد و سپس شما مجبور به بازگشت به خانه می‌شوید. اما شرایط متفاوتی که کانادا دارد این است که برنامه‌های زیادی برای تشویق دانشجویان برای اخذ اقامت دائمی پس از اتمام تحصیل طراحی شده است. گزینه‌هایی مانند اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی اجازه می‌دهد که فارغ‌التحصیلان پس از اتمام تحصیل در کشور باقی بمانند و فرصتی جهت کسب تجربه کار در این کشور به دست آورند. اکثر استان‌های کانادا دارای برنامه‌ی انتخاب متقاضیان با تجربه، در حال تحصیل و یا کار، در استان هستند.

در حال حاضر مطلبی وجود ندارد