آزمون زبان انگلیسی مبتنی بر نوشتار تافل TOEFL (PBT) ارزیابی چهار بخشی است که در مکان هایی که آزمون مبتنی بر اینترنت TOEFL (iBT) در دسترس نیست ارائه می شود. PBT فقط 3٪ دانش آموزانی را انتخاب می کنند که TOEFL را برای شرایط خود انتخاب می کنند.

آزمون مبتنی بر مقاله TOEFL (PBT) در حال حاضر انتخاب درصد بسیار کمی از دانشجویان است، در مکانهایی که تست اینترنت غیر عملی است (نیجریه ، قرقیزستان و لیبی نمونه ای از کشورهایی هستند که برخی از مراکز آزمون PBT را ارائه می دهند). دانش آموزان ممکن است برای PBT از طریق تلفن ، ایمیل یا آنلاین ثبت نام کنند. اقدامات امنیتی استاندارد آزمون و صداقت آکادمیک (مانند ممنوعیت آوردن وسایل شخصی به مرکز آزمون) در PBT اعمال می شود و امکان دارد مکان هایی برای آزمون دهندگان دارای معلولیت هم فراهم شود.

تعداد تاریخ آزمون کتبی بسیار کمتر از تاریخ آزمون مبتنی بر اینترنت (iBT) است و PBT معمولاً هر ماه بیش از یک بار در هر مرکز انجام نمی شود. شرکت کنندگان در آزمون ، تقریباً پنج هفته پس از تاریخ آزمون ، نمرات PBT را از طریق پست دریافت می کنند. در نهایت سرویس تست آموزشی (ETS) قصد دارد PBT را متوقف کند و تنها با هدف اطمینان از دستیابی به TOEFL برای همه دانشجویان در دسترس است. وب سایت ETS مطالبی را منتشر می کند ( از جمله نمونه سوالات ، استراتژی ها و نکات) که به داوطلبان آزمون کمک می کند تا برای PBT آماده شوند. هزینه TOEFL PBT ، 170 دلار است. دانش آموزانی که PBT می گیرند برای دریافت نمره رسمی باید هر چهار بخش را تکمیل کنند (شرکت در بخش های PBT به صورت جداگانه مجاز نیست).

زمان بندی ، بخشها و امتیاز دهی به TOEFL PBT

تکمیل PBT تافل دو ساعت و 20-30 دقیقه طول می کشد. چهار بخش PBT (که در زیر با جزئیات بیشتری در مورد آنها بحث می شود) عبارتند از شنیدن درک مطلب ، ساختار و بیان نوشتاری ، درک مطلب و تست جداگانه انگلیسی نوشتاری (TWE). کل امتیازات PBT از 310-677 داده می شود و شامل TWE نیست. گوش دادن به درک و ساختار و بیان نوشتاری هر یک از 31-68 امتیاز گرفته می شود و نمرات Reading درک مطلب بین 31 و 67 داده می شود. ETS با تبدیل نمرات خام (تعداد پاسخ های صحیح) به نمرات مقیاس بندی شده برای هر یک از این سه ، نمره کل PBT را محاسبه می کند. بخشها ، آنها را با هم جمع می کنیم ، جمع را در 10 ضرب می کنیم و محصول را بر 3 تقسیم می کنیم. TWE نمرات از 1 به 6 به صورت نیم واحد گزارش می شود.

درک شنیداری TOEFL PBT

تمرینات درک مطلب PBT Listening مبتنی بر ضبط صدا از مکالمات کوتاه یا طولانی و بخشهای سخنرانی است. این بخش از PBT در سه بخش A (مکالمات کوتاه) ، B (مکالمات طولانی تر) و C (گفتگوها) ساخته شده است. هر قسمت دستورالعمل های منحصر به فرد خود را دارد و دانشجویان مجاز به یادداشت برداری نیستند. در هر قسمت، شرکت کنندگان در آزمون به سوالات چند گزینه ای پاسخ می دهند که درمورد موضوعاتی از جمله نکات اصلی ، شامل حقایق ، واژگان و اصطلاحات اصطلاحات انگلیسی زبان است. هر س fourال دارای چهار گزینه پاسخ است که در همه بخشهای TOEFL PBT به جز TWE صادق است. درک PBT Listening شامل 50 سوال است که باید در مدت 30-40 دقیقه تکمیل شود (در بخش A به 30 سوال ، در قسمت B 8 سوال و در قسمت C به 12 سوال تقسیم می شود).

ساختار و بیان نوشتاری TOEFL PBT

ساختار PBT و بیان مکتوب شامل دو بخش است. سوالات ساختاری دانشجویان را ملزم می کند پاسخ های چند گزینه ای را انتخاب کنند که جملات را با کلمات یا عبارات داده شده به طور کامل کند. در تمرینات نوشتاری بیان ، از دانشجویان خواسته می شود كه كلمه یا عبارت نادرست را در جمله از گزینه های زیر خط دار انتخاب كنند. بخش ساختار و بیان نوشتاری TOEFL PBT برای ارزیابی مهارت دانشجویان در مورد دستور زبان و انگلیسی نوشتاری استاندارد در نظر گرفته شده است. ساختار PBT و بیان کتبی 25 دقیقه است که در آن دانشجویان باید 40 سوال را تکمیل کنند (15 سوال ساختار و 25 سوال بیان کتبی).

درک خواندن تافل PBT

درک مطلب PBT Reading دارای مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای در مورد قسمت های کوتاه خواندن است که هر کدام تقریباً 10 تا 35 سطر از متن هستند. خواندن مطالب درسی برای انعکاس مباحثی است که احتمالاً در دوره های دانشگاهی گنجانده می شود. از جمله مهارت های مهم درک PBT Reading درک ایده های اصلی ، استفاده از زمینه برای استنباط معنی و درک اطلاعات واقعی است. در قسمت Reading درک مطلب TOEFL PBT ، دانش آموزان باید در 55 دقیقه به 50 سوال پاسخ دهند. تعداد سوالات مرتبط با هر گزینه خواندن به طول متن بستگی دارد و می تواند از 6-12 سوال برای هر یک باشد.

آزمون انگلیسی نوشتاری (TWE) TOEFL PBT

در TWE ، دانش آموزان باید یک مقاله واحد در مورد یک موضوع مشخص بنویسند ، که به آنها 30 دقیقه فرصت داده می شود. مقاله ها به صورت دستی در دفترچه تست ارائه شده است. تکمیل موفقیت آمیز TWE منوط به نشان دادن توانایی سازماندهی و بیان ایده ها ، ارائه شواهدی برای اثبات ادعاها و پیروی از قراردادهای انگلیسی نوشتاری است. مباحث انشا ممکن است موضوعات مختلفی را شامل شود و مقاله معمولاً شامل موضع گیری درباره موضوعی قابل بحث است.

جدول 12 دامنه های واقعی نمرات مشاهده شده را برای دوره جولای 2005 تا ژوئن 2006 ارائه می دهد. رتبه های صدک برای بخش و نمره مقیاس کل در جدول 13 برای کل گروه نشان داده شده است. در جداول 14-17 ، آزمودنی ها بر اساس دلیل شرکت در آزمون طبقه بندی می شوند (اطلاعات ارائه شده در مرکز آزمون).


در سالهای 2005–06 TOEFL pBT شش بار در مراکز آزمایشی در سراسر جهان اجرا شد. داده های ارائه شده در زیر بر اساس 147،816 داوطلب است که از ژوئیه 2005 تا ژوئن 2006 در آزمون TOEFL کتبی شرکت کرده اند.

نمونه کارنامه تافل

جدول محاسبه نمرات آزمون تافل

نحوه ایجاد حساب کاربری
در ابتدا به صفحه اصلی آزمون مراجعه فرمایید و بر روی قسمت REGESTER کلیک فرمایید:

https://www.ets.org/toefl

سپس بر روی گزینه  create an Account کلیک فرمایید:

https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/jump?_p=TEL

اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و پس از ثبت اطلاعات حساب کاربری شما ساخته میشود:

/https://v2.ereg.ets.org/ereg/public/customer/create

 

 

معرفی منابع آزمون

تفاوت بین TOEFL iBT و TOEFL PBT

دانشجویان بین المللی هنگام تصمیم به تحصیل در ایالات متحده یا به قصد تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان باید تصمیمات زیادی بگیرند. برخی از آنها باید تصمیم بگیرند که بسته به برنامه ای که از آن استفاده می کنند ، در آزمون TOEFL یا IELTS شرکت کنند. به طور کلی ، اکثر دانشجویان بین المللی در آزمون تافل شرکت می کنند. اکثر دانشجویان بین المللی ، نمی دانند که دو نسخه از آزمون تافل وجود دارد.
آزمون TOEFL iBT بصورت آنلاین از طریق اینترنت و در سایت های تعیین شده آزمون انجام می شود. توصیه می شود مهارت های تایپ اولیه را داشته باشید تا بتوانید این آزمون را به موقع انجام دهید. این آزمون مهارت های نوشتن ، خواندن ، گوش دادن و گفتاری را اندازه گیری می کند. این آزمون در طول سال به طور مکرر و در مکان های مختلف انجام می شود. انجام این تست حدود 3-4 ساعت طول می کشد. این قالب آزمون معمولاً تنها گزینه ای است که دانش آموزان در اکثر مکانهایی که در آن می توانند در آزمون تافل شرکت کنند ، خواهند داشت.

 

 

لینک رایگان کتاب های تافل:

 

https://dl6.irlanguage.com/English/Essential%20Words%20For%20The%20TOEFL%206th-7th/Essential%20Words%20For%20The%20TOEFL-6th-PDF.rar

https://dl.languagecentre.ir/toefl/Official_TOEFL_iBT_Tests_Volume_1%20[www.languagecentre.ir].pdf

https://dl.languagecentre.ir/toefl/Official%20Guide%20to%20TOEFL%20Test%20[www.languagecentre.ir].pdf

https://dl.languagecentre.ir/toefl/Kaplan_TOEFL_iBT%20[www.languagecentre.ir].pdf

References

موسسه دانش کسری با بیش از 15 سال سابقه پذیرای شما عزیزان بوده و خدمات مشاوره ای را بصورت حضوری و غیر حضوری با بهره گیری از مشاوران باتجربه و با توجه به شرایط شما ارائه میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *