آزمون Duolingo

آزمون Duolingo با بیش از 300 میلیون کاربر ، محبوب ترین پلتفرم یادگیری زبان و بارگیری ترین برنامه آموزشی در جهان است. ماموریت این شرکت این است که آموزش را برای همه رایگان ، سرگرم کننده و در دسترس قرار دهد. آزمون Duolingo طوری طراحی شده است که احساس یک بازی می کنید و از نظر علمی نیز اثبات شده است. این شرکت علاوه بر سیستم عامل اصلی خود ، ، گزینه ای مناسب برای گواهی زبان که توسط بیش از 2000 دانشگاه پذیرفته می شود، است.

یک وب سایت برای یادگیری زبان آمریکایی و همچنین یک آزمون ارزیابی مهارت دیجیتال زبان است. برنامه و وب سایت بدون هزینه قابل دسترسی هستند ، اگرچه Duolingo سرویس حق بیمه ای را نیز با پرداخت هزینه ارائه می دهد. از ژوئن 2021 ، وب سایت و برنامه یادگیری زبان 106 دوره مختلف زبان را به 40 زبان ارائه می دهد.

فرمت آزمون

Duolingo برای جلب نظر کاربران خود ، از چند طریق از ساختار بازی های ویدیویی تقلید می کند. این سیستم دارای یک سیستم پاداش است که در آن کاربران “lingots” یا سنگهای قیمتی ، ارز داخلی بازی را خریداری می کنند که می توانند برای ویژگی هایی مانند شخصی سازی کاراکتر یا سطح پاداش (هر دو فقط در برنامه تلفن همراه موجود است) هزینه کنند. در تابلوهای امتیازات عمومی ، افراد می توانند در برابر دوستانشان به رقابت بپردازند یا ببینند که چگونه آنها در گروههای مختلف به طور تصادفی با حداکثر 30 کاربر در مقابل بقیه جهان قرار می گیرند. سیستم سطحی که Duolingo از آن استفاده می کند XP (امتیاز تجربه) است ، یک سیستم عددی که نشان دهنده سطح مهارت کاربر است.

نشان ها در Duolingo نشان دهنده دستاوردهایی است که از تکمیل اهداف یا چالش های خاص بدست می آیند. روند مطالعه در Duolingo ترکیبی از روشهای مختلف مانند: گوش دادن به تلفظ ، خواندن جملات ، ضبط صدا ، تشکیل عبارات با ترتیب کلمات و تطبیق تصاویر با کلمات است.

وقتی صحبت از ملاحظات فناوری مانند طرح ، صدا و امکانات تصویری می شود ، Duolingo از برخی ویژگی ها بهره می برد و در عین حال فضای پیشرفت را نشان می دهد. Duolingo به طور واضح مراقب بوده است تا صفحه نمایش دستگاههای تلفن همراه را ساده کند ، جهت عمودی و افقی رابط L1 کاملاً بصری با ناوبری ساده را فراهم می کند. با رنگ آمیزی نمادهای واحد قابل دسترسی و ارائه واحدهای در حال حاضر غیرقابل دسترسی در مقیاس خاکستری ، رنگها به طور م toثر برای نشان دادن پیشرفت زبان آموزان به روش بصری استفاده می شوند (شکل 1 را ببینید) با توجه به اینکه نقشه “درخت” یا واحد دارای چندین صفحه است ، این یک انتخاب خوشایند است.

به طور کلی ، Duolingo یک برنامه یادگیری موبایل نسبتاً راحت ، رایگان و ابتدایی را ارائه می دهد که شامل ویژگی های انگیزشی DGBL است که به اندازه کافی برای بسیاری از زبان آموزان برای داشتن تعامل جذابیت ایجاد می کند. با این حال ، برنامه درسی دقیق خطی ، فقدان زبان اصیل و فعالیت محدود آن از تحقق کامل ، مرتبط بودن و کاربرد آن به عنوان یک فرصت DGBL جلوگیری می کند. طراحی آن Duolingo را به یک گزینه ثابت برای تمرینات تکمیلی مستقل تبدیل می کند ، اما بیشتر از اینکه یک تجربه جامع یادگیری زبان باشد ، به عنوان یک سرگرمی تازه عمل می کند.

هزینه آزمون دولینگو

مبلغ 49 دلار آمریکا که بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل میباشد . این آزمون 1 ساعت به طول می انجامد و به صورت آنلاین برگزار میشود . هیچ محدودیتی در تعداد ثبت نام در این آزمون وجود ندارد . برای ثبت نام فقط و فقط باید به وبسایت اصلی این آزمون مراجعه کنید:

https://www.duolingo.com


نمونه ای از قسمت اسپیکینگ دولینگو – این قست حد اکثر 3 دقیقه به طول می انجامد:


نمونه ای دیگر از قسمت اسپیکینگ که تصویر را در مدت زمان مشخص باید شرح دهید:


تست صحیح کلمات :

 

 

References:

https://www.duolingo.com/register

https://www.duolingo.com

https://s3.amazonaws.com/duolingo-papers/other/vesselinov-grego.duolingo12.pdf

https://www.duolingo.com/info

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *