آزمون PTE (PEARSON TEST ENGLISH)

آزمون PTE مخفف عبارت (The Pearson Test of English Academic)  است. این آزمون برای سنجیدن سطح زبان انگلیسی افراد غیر‌ انگلیسی زبان برگزار می‌شود و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را یعنی writing ،Speaking ،Reading ، Listening  مورد آزمون قرار می‌‌دهد و بخشی هم مخلوطی از این مهارتها می باشد .نمره های PTE  از 10 تا 90 می باشد و نمره 70 الی 80 این آزمون معادل نمره 7 تا 7.5 آیلتس است.  این آزمون بیشتر مورد تایید کشورهایی چون; کانادا استرالیا ، نیوزلند و انگلستان می باشد . برای مهاجرت به استرالیا شرکت در این آزمون توصیه می گردد.

انواع آزمون PTE:

آزمون های رسمی نمره دهی رسمی PTE به طور انحصاری از طریق پیرسون ارائه می شود. آزمون های نمره دهی شده فرم PTE Academic را تکرار می کنند و می توان آنها را روی لپ تاپ یا رایانه رومیزی به جای مرکز آزمون انجام داد. تمام آزمونهای نمره دهی با استفاده از مطالب آزمونهای قبلی PTE Academic طراحی شده اند و بنابراین شما همان استانداردهای معتبر و یکسان سوالات را تجربه خواهید کرد.

در پایان یک آزمون عملی امتیازدهی ، آزمون خود را برای نمره گذاری ارسال خواهید کرد و به طور معمول در طی یک روز (معمولاً در عرض یک ساعت) به شما بازگردانده می شود. شما یک گزارش کامل با نمره مهارت های کلی ، ارتباطی و توانمند دریافت خواهید کرد.

آزمون PTE Home گزینه ای سریع ، منصفانه و راحت برای افرادی است که متقاضی ویزای خانوادگی یا تسویه حساب هستند. آزمونهای ایمن زبان انگلیسی (SELT) وزارت کشور انگلیس تأیید شده است.

هر آزمون PTE Home یک آزمون گفتاری و شنیداری است که از طریق کامپیوتر در یک محیط آزمون امن و دوستانه انجام می شود. اتمام موفقیت آمیز آزمون PTE Home اثبات این است که مهارت زبان انگلیسی شما با سطح مشترک مرجع اروپا (CEFR) A1 ، A2 و B1 مطابقت دارد.

PTE برای دانشجویان و برنامه های مهاجرت در سراسر جهان پذیرفته شده است. این آزمون علاوه بر رویکرد بی طرفانه آن در تست ، مزایای بی نظیر بسیاری دارد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) به این معنی است که مهارت های زبان انگلیسی شما توسط الگوریتمی ارزیابی می شود که بر اساس تعداد قابل توجهی از پاسخ ها ، از نمره گذاری نشانگرهای انسانی تقلید می کند. معنی این است که شما فقط بر اساس آنچه می گویید درجه بندی می شوید.

امتیاز گیری بی طرفانه

وقتی در آزمون PTE شرکت می کنید ، آنچه را که می گویید با هوش مصنوعی در برابر هزاران پاسخ قبلی درجه بندی می شود. معنی این است که شما فقط بر اساس آنچه می گویید درجه بندی می شوید.

تست انعطاف پذیر و نتایج سریع

به لطف استفاده از فناوری پیشرو در بازار ، PTE انعطاف پذیری فوق العاده ای را به همه آزمون دهندگان ارائه می دهد. نتایج آزمون دهنده معمولاً فقط 48 ساعت پس از شرکت در آزمون است و بعلاوه ، PTE تست جهانی را در بیش از 350 مرکز آزمون در بیش از 70 کشور ارائه می دهد.

.نمره خود را تا بینهایت به صورت رایگان ارسال کنید

PTE با افتخار به همه آزمون دهندگان این آزادی را می دهد تا امتیازات خود را به هر سازمان که دوست دارید بدون هزینه اضافی ارسال کنند. این آزادی به شما فرصت بیشتری می دهد تا به آرزوهای خود برسید.

پذیرش نامحدود برای برنامه های تحصیلی و مهاجرت

PTE برای برنامه های تحصیلی توسط هزاران برنامه دانشگاهی در سراسر جهان پذیرفته می شود. همچنین برای کلیه ویزاهای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی انگلیس ، استرالیا و نیوزیلند تأیید شده است.

PTE Academic توسط هزاران دانشگاه در سراسر جهان، از جمله موسسات معتبری مانند مدرسه تجارت هاروارد ، INSEAD و ییل پذیرفته شده است. PTE Academic همچنین توسط دولتهای استرالیا و نیوزلند برای مقاصد ویزا پذیرفته می شود.

فرمت آزمون

در قسمت 1 شما بر روی مهارت های گفتاری و نوشتاری خود آزمایش خواهید شد. مدت زمان داده شده به این بخش 77-93 دقیقه است. برای ارزیابی صحبت کردن ، مهارت های شما توسط توانایی شما در انگلیسی گفتاری در یک محیط دانشگاهی آزمایش می شود.

بخش نوشتن شما را ملزم به نوشتن پاسخ به زبان انگلیسی آکادمیک با استفاده از گرامر و هجی است.

در قسمت 2 شما از نظر مهارت خواندن آزمایش می شوید. مدت زمان داده شده به این بخش 32-40 دقیقه است. این بخش واحد زمان بندی شده ، بسته به ترکیب موارد موجود در آزمون داده شده ، شامل 15-20 مورد مهارت مستقل و یکپارچه است. قالبهای مختلف پاسخ ، از جمله پاراگرافهای چند گزینه ای ، ترتیب مجدد پاراگراف ها و پر کردن موارد خالی ، برای آزمایش توانایی شما در خواندن ، نوشتن و گوش دادن به اطلاعات ارائه شده به زبان انگلیسی طراحی شده اند. از آنجا که PTE Academic یک آزمون مهارت یکپارچه است ، یک نوع ماده در این قسمت از آزمون نیز مهارت نوشتن را ارزیابی می کند.

قسمت 3 متشکل از سوالاتی است که براساس کلیپ های صوتی یا تصویری ساخته می شوند که به طور خودکار شروع به پخش می کنند. هر کلیپ صوتی یا تصویری را فقط یک بار می شنوید ، بنابراین با دقت گوش دهید. شما اجازه یادداشت برداری دارید. مدت زمان داده شده به این بخش 45-57 دقیقه است.

برای هر سوال شما می توانید میزان صدا را تنظیم کنید. هنگامی که کلیپ صوتی در حال پخش است ، نوار کنترل را به سمت راست حرکت دهید تا میزان صدا افزایش و به سمت چپ برای اینکه صدا کاهش یابد.

PTE Academic در یک مرکز آزمون امن شرکت می شود ، جایی که شما باید شناسه خود را نشان دهید ، با مدیر آزمون اعلام حضور کنید و آزمون خود را در یک اتاق امن کامپیوتر انجام دهید.

هنگام ورود

هنگامی که به مرکز آزمون پیرسون می رسید، سرپرستان مرکز آزمون شما را در مراحل بررسی ما راهنمایی می کنند تا مطمئن شوید که قوانین و رویه های ما را می فهمید و راحت هستید.

آنها کپی مدرک هویتی شما را درخواست می کنند، عکس و امضای دیجیتال می خواهند، کف دست شما را اسکن می کنند، به شما یک کمد اختصاص می دهد تا وسایل شما را چک کند و از آمادگی شما برای آزمایش مطمئن می شوند.

این آزمون هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما به دلیل تحریم های جاری هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشورها همسایه از جمله ترکیه٬ دبی  سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه ای ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

چه دانشگاه هایی آزمون PTE  را قبول دارند؟

برای اطلاع از دانشگاه مورد نظر ابتدا به وبسایت https://pearsonpte.com/the-test/who-accepts-it/  مراجعه فرمایید .

صفحه زیر برای شما باز میشود و میتوانید کشور و شهر مورد نظر را انتخاب کنید:

به عنوان مثال ما کشور کانادا، استان انتاریو و شهر تورنتو را برای تمامی قسمت ها انتخاب کرده ایم و تمامی دانشگاه هایی که مدرک PTE را قبول دارند به نمایش گذاشته میشوند:

پس از کلیک بر روی هر دانشگاه اطلاعات و نمره مورد قبول نمایش داده میشود:

نحوه ثبت نام آزمون PTE
در ابتدا وارد سایت PTE شوید:
https://pearsonpte.com/book-now/

بر روی گزینه Register and book یا Sign in کلیک کرده و یک حساب کاربری بسازید.
تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید:

فرم مشخصاتی خود پر کنید:

محل زندگی خود را وارد نمایید:

نام کاربری به همرا پسورد برای خود بسازید:

پس از تکمیل این موارد حساب کاربری شما ساخته شده است . حال باید آزمون مورد نظر را در صفحه اصلی انتخاب نمایید:

تاریخ مورد نظر را انتخاب کنید:

در مرحله آخر پرداخت هزینه آزمون که بسته به کشور محل برگزاری آزمون متفاوت است:

:REFERENCES

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *