اقدامات مورد نیاز مهاجرت تحصیلی

اخبار

وقتی تصمیم میگیرید که یک دانشجوی بین المللی شوید،زمان آن فرا میرسد که تحقیق کنید و برای تحصیل در یک دانشگاه اقدام نمائید.اما این کار مراحلی دارد که بایستی گام به گام طی شود.نیازی نیست استرس بگیرید یا نگران شوید فقط باید بجنبید و کسب اطلاعات کنید،مراحل را شروع کنید و شانس خود را برای پذیرش بالاتر ببرید.این کار انقدرهاهم که فکر میکنید پیچیده نیست

  • گزینه های مختلفی را پیش رو نگاه دارید.حتی اگر میخواهید که دانشجوی رشته ای خاص در دانشگاهی خاص باشید،بهترین و عاقلانه ترین کار این است که حداقل سه دانشگاه در جاهای مختلف را مد نظر داشته باشید.شاید به قول دالایی لاما گاهی اوقات آنچه را که به دست نمی آوریم دقیقا مشوک شگفت انگیز بخت و اقبال ما باشد.تصویری بزرگتر ترسیم کنید و نگذاریدکه هیچ عاملی مانع شما و باعث نومیدی تان شود.
  • واقع گرا و مطیع باشید و به دقت پیش نیازهای دانشگاهی که احتمل پذیرش شمارا بالا می برد،فراهم کنید.اگر نمیدانید دانشگاهها دقیقا چه میخواهند با دانشگاه ارتباط برقرار کنید و از طریق گروههای تخصصی و دانشکده و یا یکی از اساتید راهنمای آنجا کسب اطلاعات کنید.
  • چگونگی درخواست مراحلی دارد که می توان از طریق وبسایت دانشگاه بطور مستقیم همهً مدارک و پیش نیازها را آپلود کرد یا از طریق پست فرستاد.در برخی کشورها پلت فرم های آنلاین خاصی هستند که کار اپلای را راحت تر میکنند و امکان اپلای کردن به سایر دانشگاههارا نیز فراهم میکنند.
  • به جزئیات توجه داشته باشید و بطور همزمان به چند دانشگاه درخواست دهید.مراحل را یک به یک و دقیق انجام دهید و نام دانشگاههارا اولویت بندی و مرتب کنید.
  • انگیزه نامه قوی بنویسید.نمونه های فراوانی در اینترنت موجود است.بااین حال یک سر و گردن بهتراز آنچه در فضای مجازی می بینید،بنویسید.توجه کنید که صادق باشید و تمام تجربیات خودرا تا جایی که به رشته تحصیلی مورد نظرتان مرتبط می شود،ذکر کنید.حتما بنویسید که تحصیل در آن دانشگاه خاص چه معنایی برایتان دارد و چقدر مهم است و درصورتی که پذیرش بگیرید چه کارهای مفیدی از شما ساخته است.
  • به مدارک کتبی تان توجه و دقت کنید.در دفتر اسناد رسمی ترجمه رسمی با مهر و امضاء از مدارک خود تهیه کنید تا در زبان انگلیسی مدرک شما از نظر حقوقی نیز معتبر باشد. بین شما و مدرک تحصیلی تان یک مهر رسمی نقش مهمی ایفا می کند.اگر مدرکی را ارسال کردید که به مشکل برخورده در فرصت مجددی تغییرات لازم را اعمال و اصلاح کنید.

 

 

 

 

نظرات کاربران