بررسی مزایا و هزینه‌های تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا
مقاله پذیرش تحصیلی کانادا

کانادا یکی از مهمترین مقصدهای دانشجویان در جهان است. در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵۳۰۰۰ دانشجو و دانش آموز برای تحصیل در کانادا موفق به دریافت پذیرش شدند. یکی از بزرگترین دلایل دانشجویان برای تحصیل در کانادا، کیفیت بسیار بالای آموزش در این کشور است. یک مدرک تحصیل کانادایی با مدارک تحصیلی صادره از دانشگاه‌های ایالات متحده، استرالیا یا انگلستان برابر می‌باشد و دانشگاه‌های کانادا همواره در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی بسیار خوب عمل می‌کنند و همین امر باعث ترغیب افراد برای تحصیل در کانادا شده است. در واقع، در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفته، سه دانشگاه کانادایی در میان ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌اند. مجموعه‌ی گسترده‌ای از موسسات آموزشی کانادایی برای انتخاب وجود دارد، اما اگر شما در یک دانشگاه، کالج یا مدرسه‌ی حرفه‌ای تحصیل کنید، بدون شک آموزش کانادایی را متفاوت و در سطح بالایی احساس خواهید کرد.

طبق گزارش رتبه‌بندی سالانه منتشر شده توسط یو.اس.نیوز و ورد ریپورت (US News & World Report)، کانادا موفق به اخذ برترین رتبه برای بهترین آموزش در جهان در سال ۲۰۱۷ شد. این مطالعه بیش از ۲۱،۰۰۰ شرکت کننده را مورد بررسی قرار داد و از آنها خواسته بود کشورها را بر اساس ویژگی‌های خاص رتبه‌بندی کنند. کانادا با توجه به نظام آموزش عالی پیشرفته و “احتمال قوی پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه‌های کشور”، بالاترین درجه را از نظر عوامل آموزش و پرورش به خود اختصاص داده است.

 

هزینه‌های تحصیل در کانادا

هزینه، مهم‌ترین مانع برای اکثر دانشجویانی است که امیدوار به تحصیل در کانادا هستند. دانش آموزان بین المللی کانادایی نسبت به دانشجویان داخلی باید هزینه‌ی بالاتری برای تحصیلات پرداخت کنند. چیزی که برای اکثر کشورها رایج است. با این حال، میانگین شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در رشته‌های کارشناسی در سال ۲۰۱۴ حدودا ۱۶،۷۴۶ دلار بوده است. هنگامی که شما آن را با هزینه‌ی دانشجویان خارجی در ایالات متحده (۲۴،۹۱۴ دلار آمریکا)، استرالیا (۲۴،۰۸۱ دلار آمریکا) و یا بریتانیا (۲۱،۳۶۵ دلار آمریکا) مقایسه می کنید، کانادا قطعا یک گزینه مقرون به صرفه‌تر است.

هزینه، مهم‌ترین مانع برای اکثر دانشجویانی است که امیدوار به تحصیل در کانادا هستند. دانش آموزان بین المللی کانادایی نسبت به دانشجویان داخلی باید هزینه‌ی بالاتری برای تحصیلات پرداخت کنند. چیزی که برای اکثر کشورها رایج است. با این حال، میانگین شهریه سالانه دانشجویان ...

علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان بین المللی باید هزینه‌ی مسکن و زندگی روزمره‌ی خود را نیز تامین کنند. هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با اکثر مقاصد دیگر برای دانشجویان بین المللی به طور قابل توجهی مقرون به صرفه است. در سال ۲۰۱۴ متوسط ​​هزینه‌ی زندگی سالانه‌ی دانشجویان بین المللی در کانادا ۱۳،۰۲۱ دلار آمریکا بود. هنگامی که شما میانگین هزینه‌ی زندگی سالانه و میانگین هزینه شهریه را ترکیب می‌کنید، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا به ۲۹،۹۴۷ دلار آمریکا می‌رسد. در مقایسه، هزینه‌های تلفیقی سالانه‌ی بریتانیا ۳۵،۰۴۵ دلار آمریکا است، برای ایالات متحده ۳۶،۵۶۴ دلار و استرالیا ۴۲،۰۹۳ دلار است. بنابراین، کانادا به وضوح ارزان ترین گزینه است.

گرچه کانادا یک گزینه‌ی نسبتا مقرون به صرفه است، شکی نیست که تحصیل در خارج از کشور گران است. اما خوشبختانه دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز به کار در حدود ۲۰ ساعت در هفته در شرایط مدرسه و تمام وقت و ۳۰ ساعت در هفته در زمان تعطیلات مانند تعطیلات تابستانی هستند. اکثر دانش آموزان در هنگام تحصیل به مجوز برای کار نیاز ندارند، کار آنها در محوطه‌ی دانشگاه و یا خارج از محوطه دانشگاه است. اجازه تحصیل شما نشان خواهد داد که آیا شما مجاز به کار در محوطه‌ی دانشگاه هستید یا خیر.

 

حس امنیت و آزادی در کانادا

یکی دیگر از دلایل اصلی که دانش آموزان و دانشجویان را برای تحصیل در کانادا ترغیب می‌کنند ایمنی و احساس امنیت شخصی است. تحصیل در خارج از کشور ممکن است ترسناک باشد. به ویژه اگر شما خانواده و دوستان خود را ترک کنید. موسسه‌ی اقتصاد و صلح، کشور کانادا را به عنوان هشتمین کشور آرام جهان در سال ۲۰۱۶ رتبه‌بندی کرد. بر خلاف اکثر کشورهای دیگر، کانادا به لحاظ موقعیت مکانی، بسیار متفاوت است. این کشور در سه طرف توسط اقیانوس محصور شده و تنها با ایالات متحده هم مرز است. این فاصله، حائلی را در مقابل بسیاری از درگیری‌ها و ناامنی‌های بین المللی فراهم می‌کند.

کانادا دارای دولت منتخب دموکراتیک است و حقوق و آزادی‌های اساسی کسانی که در کانادا زندگی می‌کنند تحت حمایت منشور حقوق و آزادی‌های کانادا قرار دارد. کانادا به عنوان یک جامعه تحمل‌پذیر و غیر تبعیض آمیز دارای شهرت بین المللی است و مطمئنا از حضور دانشجویان بین المللی استقبال می‌کند.

کانادا دارای دولت منتخب دموکراتیک است و حقوق و آزادی‌های اساسی کسانی که در کانادا زندگی می‌کنند تحت حمایت منشور حقوق و آزادی‌های کانادا قرار دارد. کانادا به عنوان یک جامعه تحمل‌پذیر و غیر تبعیض آمیز دارای شهرت بین المللی است و مطمئنا از حضور دانشجویان بین المللی استقبال می‌کند. مهاجران یک پنجم کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند و قوانین کانادا اطمینان می‌دهند که همه‌ی افراد، بدون توجه به شرایط آنها، از تبعیض محافظت می‌شوند.

 

کار در کانادا پس از پایان تحصیلات

هنگام تحصیل در خارج از کشور یک موقعیت اقامت موقت در کشوری که در آن تحصیل می‌کنید، دریافت خواهید کرد. این وضعیت معمولا زمانی وجود دارد که تحصیلات شما پایان یابد و به محض پایان تحصیل، شما مجبور به بازگشت به خانه می‌شوید. اما شرایط در کانادا متفاوت است. برنامه‌های زیادی برای تشویق دانشجویان بین المللی برای اخذ اقامت دائمی پس از اتمام تحصیل طراحی شده است. گزینه‌هایی مانند اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اجازه می‌دهد که فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل در کشور باقی بمانند و فرصتی جهت کسب تجربه‌ی کار در کانادا بدست آورند.

خذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اجازه می‌دهد که فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل در کشور باقی بمانند و فرصتی جهت کسب تجربه‌ی کار در کانادا بدست آورند.

اکثر استان‌های کانادا دارای برنامه‌ی انتخاب متقاضیان با تجربه، در حال تحصیل و یا کار، در استان هستند و جریان‌های مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا امتیاز اضافی برای کار و تجربه‌ی تحصیلی کانادا ارائه می‌دهند. در سال ۲۰۱۵، پنجاه و یک درصد از دانشجویان خارجی مقیم کانادا تصمیم گرفتند که برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

 

daneshkasra instagram

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و با خبر شدن از آخرین تغییرات و اخبار، پیج اینستاگرام دانش کسری را دنبال کنید.

 

آینده‌ی شغلی پس از تحصیلات

کانادا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. بنابراین فرصت‌های شغلی و اقتصادی زیادی برای فارغ التحصیلان وجود دارد. به عنوان یک دانشجو، شما خواهید توانست با افراد موفق در زمینه‌ی کاری خود ارتباط برقرار کنید. در حالی که تحصیل می‌کنید یا پس از فارغ التحصیلی می‌توانید تجربه‌ی کار برای شرکت‌های پیشرو در صنعت کانادا را تجربه کنید. اگر بخواهید به کشور خود بازگردید، تحصیلات در کانادا و بهبود زبان انگلیسی یا فرانسوی، می‌تواند به باز کردن راه برای کار در شرکت‌های بین المللی کمک کند.

تجربه و آموزش کار در کانادا در همه جای دنیا بسیار ارزشمند است و می‌تواند شانس دریافت پیشنهاد شغلی را از کارفرمایان در سراسر جهان افزایش دهد. اگر شما انتخاب کنید که در کانادا بمانید کارفرمایان کانادایی، تجربه کار در کانادا را بر تجربه‌ی کار در سایر نقاط جهان ترجیح می‌دهند. بنابراین تجربه‌ی کاری و دانشجویی شما می‌تواند شانس شما را برای دریافت پیشنهاد شغلی افزایش دهد!

 

مزایای تحصیل در کانادا

مزایای زیادی برای دانشجویان خارجی کانادایی وجود دارد. شما به سیستم آموزش و پرورش در سطح جهانی و بازار کار دسترسی دارید و یکی از بزرگترین مزایای اخذ مدرک از کانادا این است که می‌تواند به مهاجرت شما به کانادا پس از اتمام تحصیل کمک کند. اخذ مدرک از کانادا ممکن است شما را واجد شرایط دریافت اقامت دائم کند یا راه را برای برنامه‌های مهاجرتی باز کند که قبلا واجد شرایط آنها نبودید. تجربه‌ی شما در تحصیل، کار، و تمرین مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌تواند به واجد شرایط بودن شما کمک کند. تجربه‌ی کاری شریک زندگی شما و بهبود مهارت زبانی او نیز می‌تواند به واجد شرایط بودن شما کمک کند.

گزینه‌های مهاجرت کانادا همیشه در حال  تغییر است، بنابراین معلوم نیست که چه برنامه‌هایی برای دریافت اقامت دائم در هنگام تحصیل در دسترس شما باشد. با این حال، بسیاری از تغییرات اخیر در قوانین مهاجرتی کانادا، به منظور ایجاد راه‌های بیشتری برای دانشجویان بین المللی جهت اخذ اقامت دائم بوده است. تحصیل کردن در کانادا می‌تواند شانس شما را افزایش دهد تا در هر تعداد برنامه‌ی مهاجرتی کانادا شرکت کنید.

مزیت‌ها و منافع بسیاری برای دانشجویان مقیم کانادا وجود دارد. اما یکی از بزرگترین مزایای دانشجویان بین المللی در کانادا این است که آنها ممکن است واجد شرایط آوردن خانواده‌هایشان به همراه خود باشند. “ادغام خانواده” بزرگترین رده‌ی مهاجرت کانادا است. حتی اگر قصد دارید در کانادا چند سال قبل از بازگشت به خانه تحصیل کنید، ممکن است مایل نباشید خانواده‌ی خود را ترک کنید. اداره‌ی مهاجرت کانادا از این امر آگاه است که این جدایی حتی به مدت کوتاه چقدر می‌تواند برای خانواده‌ها سخت باشد. به همین دلیل است که دانشجویان واجد شرایط برای تحصیل در در این کشور می‌توانند به همراه خانواده‌هایشان به کانادا سفر کنند.

زمانی که در کانادا هستید، همسر قانونی یا شریک زندگی شما واجد شرایط برای اخذ مجوز کار است. بنابراین در حالی که شما در حال تحصیل هستید، او می‌تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و نیازی به ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) نداشته باشد. اگر پس از اتمام تحصیل، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به شما داده شود، همسر قانونی یا شریک زندگی شما می تواند مدت اعتبار مجوز کار خود را به اندازه‌ی مدت اعتبار مجوز کار فارغ التحصیلی شما تمدید کند. دانشجویان بین المللی نیز واجد شرایط هستند تا در حالی که تحصیل می‌کنند فرزندان خود را به همراه بیاورند. اگر فرزند شما در سن مدرسه باشد، بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیلی می‌تواند در یکی از مدارس ابتدایی یا متوسطه کانادا ثبت نام کند.

 

شما می‌توانید برای بررسی وضعیت خود برای تحصیل در کانادا، با پر کردن فرم مشاوره در وبسایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید.

نظرات کاربران