خدمات آموزش جهانی (World Education Services) و اطلاعات در مورد اینکه کدام کشورها به خدمات آنها نیاز دارند؟

خدمات آموزش جهانی یا به اختصار WES، یک سازمان غیر انتفاعی است که برای کمک به دانشجویان و متخصصان بین‌المللی در دستیابی به اهداف آموزشی و حرفه‌ای خود در ایالات متحده آمریکا و کانادا فعالیت می‌کند. سازمان خدمات آموزش جهانی در سال 1974 تأسیس گردیده و در زمینه‌ی ارزیابی و ارزش‌گذاری مدارک تحصیلی که در همه کشورهای جهان کسب می‌شود، بهترین خدمات را ارائه می‌دهد. سازمان WES با در اختیار داشتن یک تیم قدرتمند از مشاوران با تسلط بر بیش از 37 زبان بین‌المللی و اخذ نمایندگی از بیش از 40 کشور تلاش می‌کنند تا تجربه‌ای متفاوت از ارزیابی مدارک در سازمان WES ارائه دهد. خدمات ارائه شده توسط سازمان خدمات آموزش جهانی (WES) در هنگام درخواست برای گرفتن پذیرش از موسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا و کانادا مورد نیاز است، اما برای گرفتن پذیرش از موسسات آموزش عالی در استرالیا این ارزیابی لازم نیست.

در واقع سازمان WES یک سری استاندارد در زمینه‌ی ارزیابی معتبر برای خدمات تحقیق، مشاوره و حمایت مداوم از دانشجویان بین‌المللی و مهاجران دارای مهارت شغلی را ارائه می‌کند. چشم انداز WES به آینده‌ای است که در آن مرزهایی برای مهاجران وجود ندارد و مانعی برای قبولی یا پذیرش شرایط تحصیلی آنها در سایر نقاط دنیا وجود نداشته باشد. آنها خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی را به بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان ارائه می‌دهند و افراد را قادر می‌سازد تا به طور کامل از دوره‌ی آموزشی خود استفاده کنند. ارزیابی‌های انجام شده توسط WES به وسیله‌ی بیش از 2500 موسسه‌ی آموزشی، تجاری و دولتی درسراسر ایالات متحده و کانادا به رسمیت شناخته شده است.

این سازمان ابزار، منابع رایگان و خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد. مقالاتی را در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات در مورد کار و تحصیل در ایالات متحده و کانادا منتشر می‌کنند. علاوه بر این، WES Global Talent Bridge خدمات مشاوره‌ای و تحقیقاتی خود را به موسساتی که با دانشجویان و متخصصان بین‌المللی کار می‎کنند ارائه می‌دهد.

این سازمان تایید مدارک و کارنامه‌های تحصیلی دانشجویان خارجی را که درصدد اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا ثبت نام می‌کنند را بر عهده دارد. ارزیابی مدارک کمک می‌کند که تصمیم‌گیری برای ثبت نام دانشجویان بین‌المللی سریع، کارآمد، قابل اعتماد و مقرون به صرفه باشد. ارزیابی مدارک توسط سازمان خدمات آموزش جهانی گام بلندی برای درک زمینه‌های آموزشی دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور است. این سازمان با ارزیابی مدارک و دیپلم‌های کسب شده در خارج از کشور و تعیین مدارک معادل آن در ایالات متحده و کانادا، به دانشگاه‌ها، موسسات صدور مجوز حرفه‌ای و کارفرمایان کمک می‌کند. کار با WES ساده است و نیازی به قرارداد یا تعهد خاصی ندارد. دانشجویان می‌توانند به طور مستقیم به سایت WES مراجعه کنند تا مجوزهای تحصیلی خود را تأیید و ارزیابی کنند.

یکی دیگر از کاربردهای این سازمان برای هیات‌های تنظیم مقررات شغلی می‌باشد که دانشجویان خارجی را برای تأیید و ارزیابی مدارک و کاهش ریسک و ساده‌سازی فرایند غربالگری به سایت ارجاع می‌دهند. در آنجا اعتبار مدارک دانشجویان را تأیید می‌کند، و مدارک معادل و نمرات آنها در آمریکا و کانادا را برای تمام دوره‌های آموزشی تأیید می‌کند و برای هیات‌های تنظیم مقررات خدمات پشتیبانی، آموزش و ارائه منابع مورد نیاز و قابل اطمینان را فراهم می‌آورند. با استفاده از ارزیابی مدرک برای بیش از 30 کشور، دانش عمیق و تجربه، WES پایگاه ارزیابی اطلاعاتی را ایجاد کرده که شامل بیش از 45،000 موسسه دانشگاهی، و یک میلیون دوره و 1600 مقیاس درجه بندی از سراسر جهان است.

در ارزیابی مدارک، مقایسه مدارک دانشگاهی شما با استانداردهای ایالات متحده و کانادا صورت می‌گیرد. این گزارش به موسساتی مانند مدارس، کارفرمایان، هیئت‌های صدور مجوز کار یا مقامات مهاجرت کمک می‌کند تا زمینه‌ی آموزش شما را بهتر درک کنند. گزارش‌های این سازمان شامل شناسایی و اعتبارسنجی مدارک شما و همچنین شامل ارزیابی صحت مدارک شما می‌شود. همچنین می‌توانید گزینه‌‌ای برای ارتقاء به Package Advantage International Credentials (ICAP) بدست آورید؛ و به این معنی است که WES مدارک و کارنامه‌های تحصیلی و گزارش ارزیابی و مجوز صادر شده برای شما را برای ارسال آسان به دانشگاه‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

daneshkasra instagram

برای کسب اطلاعات بیشتر و با خبر شدن از آخرین تغییرات و اخبار، پیج اینستاگرام دانش کسری را دنبال کنید.

 

فرآیند ارزیابی مدارک توسط  WES در ایالات متحده:

در ابتدا سازمان‌های نظارتی، دانشجویان بین‌المللی را برای ارزیابی مدارک به سایت WES ارجاع می‌دهند. پس از دریافت مدارک و هزینه‌های مورد نیاز، ارزیاب‌های متخصص، وضعیت مدارک و صحت اعتبار آنها را بررسی می‌کنند. سپس این سازمان مدارک را با توجه به شرایط پذیرش، سطح تحصیلات، انواع مؤسسات و اهداف برنامه‌های آموزشی ارزیابی می‌کند. همچنین در آنجا مدارک مربوطه مطابق استانداردهای ایالات متحده ارزیابی می‌شود و دوره‌ها و نمرات کسب شده نیز به مقیاسی بین 1 تا 4 تبدیل می‌شوند. ارزیابی مدارک توسط ارزیابان ارشد WES صورت می‌گیرد و گزارشات ارزیابی ظرف هفت روز کاری پس از تأیید و بررسی اسناد و اخذ هزینه‌ها، انجام می‌شود. گزارش‌های ارزیابی از طریق پست الکترونیکی یا ®AccessWES، که یک سیستم ایمن آنلاین است، برای سازمان‌ها و دانشجویان ارسال می‌شود.

در تحقیقاتی که (June 18, 2018، Globe Newswire) توسط سارمان خدمات آموزش جهانی انجام شده نشان داده شده که شرایط سیاسی ایالات متحده بزرگترین چالش برای جذب دانشجویان بین‌المللی است. گزارش جدید ارائه شده WES که مبنایش یک نظرسنجی در سال 2018 است به بررسی الگوی جدیدی برای جذب دانشجویان بین‌المللی می‌پردازد. این تحقیق به بررسی می‌کند که چگونه شرایط سیاسی فعلی ایالات متحده بر این موسسات و نحوه پاسخگویی کارکنان آنها تاثیر می‌گذارد. یافته‌های کلیدی تحقیق این است که در اکثر این موسسات، تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال تحصیلی 2017-2018 کاهش یافته است؛ دانشجویان دوره‌های زبان انگلیسی و برنامه‌های فارغ‌التحصیلی بیشترین میزان ثبت نام دانشجویان بین‌المللی را به ترتیب با 70% و 57% را داشته‌اند. درخواست پذیرش از چین، هند، خاورمیانه و شمال آفریقا بیشترین کاهش را داشته است. شرایط سیاسی آمریکا، نگرانی دانشجویان در مورد اخذ ویزای کاری به عنوان عامل چالش برانگیز برای استخدام‌کنندگان مطرح شده است.

از جمله چالش‌هایی که دانشگاه‌ها در رابطه با پذیرش دانشجویان بین‌المللی داشته‌اند، دشواری اخذ ویزای کار برای این دانشجویان می‌باشد. اکثریت این دانشگاه‌ها اعلام کرده‌اند که ثبت نام دانشجویان بین‌المللی مجددا افزایش خواهد یافت. آنها با خوشبینی منتظر می‌مانند و برنامه ای مطابق با استراتژی‌های عملی برای استخدام دانشجویان بین‌المللی به کار می‌گیرند. به گزارش wes.org/newparadigm مراجعه کنید.

 

فرآیند ارزیابی مدارک در کانادا:

گزارش ارزیابی شما ظرف هفت روز کاری پس از دریافت، بررسی، پذیرش تمام اسناد و پرداخت هزینه، کامل خواهد شد. ارزیابی مدارک تحصیلی (ECAs) برای مهاجرت به کانادا، برای پردازش و تکمیل نیاز به بیست روز کاری دارد.

شما باید مدارک خود را با گیرنده چک کنید تا تایید کند کدام نوع گزارش ارزیابی مورد نیاز است. انواع مختلف گزارش‌های ارزیابی فرمت‌های مختلفی دارند. ارزیابی Document-by-Document Equivalence معادل‌سازی مدارک شما را برای کانادا فراهم می‌کند و برای پذیرش و اشتغال در دانشگاه‌های کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. Course-by-Course Evaluation ارزیابی دوره‌هایی را که گذرانده‌اید فراهم می‌کند که هماهنگی مدارک و معدل شما با مدارک و معدل کانادا را تایید می‌کند، لیست دوره‌هایی که گذرانده‌اید و نمرات کسب شده، برای انتقال و پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کانادا استفاده می‌شود. ارزیابی برای مهاجرت یا (ECA) هماهنگ بودن مدرک شما را با الزامات مهاجرت به کانادا فراهم می‌کند.

 

شما می‌توانید برای بررسی وضعیت پذیرش تحصیلی خود، با پر کردن فرم مشاوره در وبسایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *