طرح تصویب فناوری دانشگاهی Academic Technology Approval Scheme (ATAS)

برای تحصیل در برخی از موضوعات ، دانشجویان بین المللی ملزم به درخواست گواهی طرح تصویب فناوری دانشگاهی (ATAS) هستند.  طرح تصویب فناوری آکادمیک (ATAS) برای کلیه دانشجویان و محققان بین المللی (جدا از ملیت های معاف) که تحت کنترل مهاجرت انگلیس قرار دارند و قصد تحصیل یا تحقیق در مقطع تحصیلات تکمیلی را در موضوعات حساس خاص دارند ، اعمال می شود.

موضوعات و حوزه های تحقیقاتی مواردی است که می توان از دانش در برنامه های توسعه فناوری پیشرفته نظامی متعارف (ACMT) ، سلاح های کشتار جمعی یا تسلیحات حمل آنها استفاده کرد. محققان و دانشجویان در این موضوعات حساس باید قبل از تحصیل یا شروع تحقیق در انگلستان ، برای دریافت مجوز طرح تصویب فناوری دانشگاهی (ATAS) اقدام کنند.

دانشجویان و محققانی که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) ، استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزیلند، سنگاپور، کره جنوبی، سوئیس یا ایالات متحده آمریکا را دارند نیازی به گواهینامه ATAS ندارند.

محققان و دانشجویان از هر ملیت دیگر باید برای دریافت گواهینامه ATAS اقدام کنند. همچنین اگر در حال گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی یا تحقیق در برخی از موضوعات حساس در انگلستان هستید ، باید درخواست دهید. اگر متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی با دوره کارشناسی ارشد یکپارچه هستید ، ممکن است به ترخیص ATAS نیز نیاز داشته باشید.

افسر اجازه ورود (ECO) درخواست می کند گواهی ATAS شما را به عنوان بخشی از درخواست شما برای اجازه ورود به انگلستان ببیند. یک مامور پرونده همچنین باید گواهینامه ATAS شما را به عنوان بخشی از درخواست اجازه اقامت در انگلستان ببیند.

قانون مهاجرت انگلستان به دانشگاهها اجازه نمي دهد كه دانشجويان يا محققان بين المللي اجازه مطالعه يا تحقيق در يك دوره قابل اجرا در ATAS را تا زماني كه دانشجو يا محقق گواهينامه صحيح ATAS را به دانشگاه يا موسسه تحقيقاتي ارائه دهد داشته باشند.

دانشجویان جدید

اگر دانشجوی جدیدی هستید و به گواهینامه ATAS نیاز دارید ، لازم است قبل از درخواست مجوز ورود به انگلیس این را دریافت کنید. هنگامی که پیشنهاد خود را از دانشگاه خود دریافت کردید ، باید 6 ماه قبل از شروع دوره خود اقدام کنید. یک گواهینامه ATAS از تاریخ صدور آن به مدت 6 ماه معتبر است تا متقاضیان بتوانند زمان درخواست ویزای خود را داشته باشند. از زمان دریافت پیشنهاد مشروط برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی انگلستان (HEI) ، باید در اسرع وقت برای گواهی ATAS خود اقدام کنید. قبل از اقدام برای ویزای انگلستان اطمینان حاصل کنید که گواهی ATAS منقضی نمی شود.

چه مدت طول می کشد؟

برای پردازش درخواست دانشجویی ATAS حداقل 20 روز کاری (4 هفته کامل) طول خواهد کشید. زمان پردازش بین آوریل و سپتامبر افزایش می یابد و ممکن است 30 روز کاری یا بیشتر به پایان برسد.

حداقل 10 روز کاری (2 هفته کامل) طول خواهد کشید تا یک درخواست محقق ATAS پردازش شود. زمان پردازش بین آوریل و سپتامبر افزایش می یابد و تکمیل آن ممکن است 15 روز کاری یا بیشتر طول بکشد.

برای رعایت حقوق همگان، درخواست ها را به ترتیب دریافت پردازش می شود؛ پس هیچ سرویس “فوری” وجود ندارد. باید درخواست ATAS خود را در اسرع وقت ارائه دهید.

آنچه باید انجام دهید:

برای درخواست آنلاین به موارد زیر نیاز دارید:

همچنین باید اطلاعاتی در موارد زیر ارائه دهید:

  1. سوابق مطالعاتی گذشته
  2. اشتغال قبلی و فعلی (در صورت وجود)
  3. کلیه مقالات منتشر شده
  4. ماژول های اختیاری که می‌توانید تدریس کنید (در صورت عدم اطمینان لطفاً همه ماژول های ممکن را وارد کنید)
  5. حوزه تحقیق و شرح شما (برای مدارک تحقیق و محققان)
  6. نام کامل و اطلاعات تماس 2 معرف
  7. چگونه در انگلیس حمایت مالی خواهید شد؛

شما باید بصورت آنلاین برای گواهینامه تصویب فناوری دانشگاهی (ATAS) اقدام کنید.

راهنمایی در مورد نحوه درخواست گواهینامه ATAS

نام کامل معرفان، کارفرمایان و حامیان مالی خود را ارائه دهید (نام و نام خانوادگی ارائه دهید و به جای نام اول فرد، حرف اول را ننویسید).

اطلاعات تماس 2 معرف را که ترجیحاً بیش از 3 سال می شناسید ، ارائه دهید ، یکی از آنها باید عضو آکادمیک باشد.

اگر شاغل نبوده اید ، ” بیکار / هرگز استخدام نشده ” را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که جزئیات گذرنامه ای که برای ورود به انگلیس استفاده خواهید کرد به طور کامل و دقیق ارائه شده است.

(در صورت لزوم) موضوعات تحقیقاتی که به طور خاص با HEI / کارفرمای شما توافق شده است و همچنین بیانیه شخصی کافی ارائه دهید.

اگر تحقیق خود را ادامه می دهید ، اطمینان حاصل کنید که برنامه شما مدت جدید بازدید / استخدام شما را مشخص می کند. شما باید تاریخ ارائه درخواست برنامه افزودنی ATAS خود را به عنوان تاریخ شروع درج کنید.

اطمینان حاصل کنید که هیچ شکاف طولانی در سابقه استخدام / تحصیل شما وجود ندارد. اگر بیکار بودید یا مثلاً پدر یا مادر تمام وقت هستید ، باید این را در فرم قید کنید.

قبل از اینکه درخواست خود را ارسال کنید ، کد CAH3 صحیح برای دوره یا حوزه تحقیق خود را وارد کنید ، زیرا اگر این اطلاعات را درج نکنید ، مجبور به درخواست مجدد هستید.

اطلاعاتی که هنگام درخواست ارائه می دهید روی گواهی چاپ شده است. هنگامی که درخواست خود را تکمیل کردید ، لطفا قبل از ارسال آن ، مطالب خود را با دقت بخوانید.

مراحل جست و جوی رشته های مورد نیاز برای ATAS در کشور انگلستان :

1- به آدرس وب سایت زیر مراجعه کنید :

https://www.academic-technology-approval.service.gov.uk

2- رشته مورد نظر را در قسمت CAH3 code جست و جو کنید و کشور محل اقامت را انتخاب کنید :

3- در صورت نیاز صفحه مقابل برای شما باز می شود :

4- گزینه create an account  را انتخاب کنید و اطلاعات خود را جهت ثبت نام وارد کنید :

REFERENCES:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *