ویزای تحصیلی انگلستان

افرادیکه قصد تحصیل در کشور انگستان را دارند، میبایست از یک دانشگاه معتبر در کشور مورد نظر، پذیرش داشته باشند، پس از دریافت پذیرش، میبایست قسمتی از هزینه ی تحصیل را به دانشگاه پرداخت کنند تا برای آنها پذیرش اصلی صادر گردد. نکته مهم این است که برای اقدام ویزا میبایست پذیرش اصلی بهمراه رسید پرداخت شهریه را داشته باشیم.

 

Student Visa (افراد بالای ۱۶ سال)

پذیرش اصلی از انگلستان CAS برای ویزای Student Visa می باشد. Student Visa جایگزین Tier 4 (General) شده است که قبلا به این نام شناخته شده بوده است که برای تحصیل افراد بالای ۱۶ سال است.

در صورت بالای ۱۶ سال بودن، داشتن پول کافی، توانایی مکالمه، نگارش و فهم زبان انگلیسی می توانید برای ویزای تحصیلی کشور انگلستان اقدام نمایید.

این ویزا قابل تمدید در انگلستان است یعنی متقاضی میتواند قبل از Expire شدن ویزا، برای ادامه ی تحصیل در سطح بالاتر، از دانشگاهی معتبر پذیرش بگیرد و ویزای خود را تمدید نماید.

شما می توانید یک ماه زودتر از شروع دوره (در صورتیکه دوره بیش از ۶ ماه باشد) وارد انگلستان شوید.

اجازه کار همزمان با تحصیل را هم دارا می باشد.

شرایط پرینت بانکی و مانده مورد نیاز:

جمع شهریه یکسال و هزینه زندگی نه ماه دانشجو به مدت یک ماه می بایست بدون برداشت در بانک بوده باشد. هزینه زندگی بر اساس زندگی در داخل لندن و خارج لندن متفاوت می باشد. در حال حاضر (Jun 2022) هزینه زندگی در لندن ماهیانه ۱،۳۳۴ پوند و خارج لندن ماهیانه ۱،۰۲۳ پوند می باشد.

شما باید این پول را حداقل برای ۲۸ روز متوالی داشته باشید. تاریخ پایان دوره ۲۸ روزه باید ظرف ۳۱ روز از تاریخ درخواست ویزای خود باشد.

Child Student Visa (افراد بین ۴ تا ۱۷ سال)

اگر بین ۴ تا ۱۷ سال سن دارید و می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، می توانید برای ویزای دانشجویی کودک اقدام کنید.

در صورت داشتن سن بین ۴ تا ۱۷ سال، داشتن پول کافی حمایت کننده، داشتن رضایت خروج از پدر و مادر می توانید برای ویزای تحصیلی کشور انگلستان اقدام نمایید.

Child Student Visa جایگزین Tier 4 (Child) شده است که قبلا به این نام شناخته شده بوده است که برای تحصیل افراد بین ۴ تا ۱۷ سال می باشد.

افراد بالای ۱۶ سال می توانند هفته ای ۱۰ ساعت نیمه وقت در طول هفته کار کنند و در تعطیلات تمام وقت کار کنند.

امکان تمدید این نوع ویزا در بریتانیا نیز هست.