شماره تماس

22022822 21 (0) 98+

شماره تماس

22022822 21 (0) 98+

987 5858 912 (0) 98+

اخذ ویزای تحصیل در آمریکا

کشور آمریکا می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در خارج از کشور باشد. در این کشور دانشگاه های معتبر  با انواع رشته ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی وجود دارد. اکثر دانشگاه های کشور آمریکا رتبه بالایی در رنکینگ جهانی دانشگاه ها دارند و مدارک اخذ شده از آنها در تمامی کشور ها معتبر است. لازم به ذکر است که تحصیل در آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور به دلیل کیفیت آموزشی مطلوب و متقاضیان زیاد سالانه، مسیر نسبتا سختی دارد. اگر می خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا بروید، باید از تمامی شرایط اخذ ویزای تحصیل در آمریکا باخبر باشید. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

ویزای های تحصیل در آمریکا

متقاضیان برای تحصیل در کشور آمریکا باید یکی از سه نوع ویزای زیر را داشته باشند:

ویزای F1 آمریکا

ویزای تحصیلی F1 پرکاربردترین ویزای تحصیلی در کشور آمریکا به حساب می آید. متقاضیانی که می خواهند به صورت آکادمیک در یکی از دانشگاه ها، کالج ها و یا مدارس آمریکا مشغول به تحصیل شوند، باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. همچنین برای یادگیری زبان انگلیسی در موسسه های معتبر کشور آمریکا دریافت این نوع ویزا الزامی است.

ویزای M1 آمریکا

متقاضیانی که قصد تحصیل غیر آکادمیک در موسسه های فنی و حرفه ای دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی M1 آمریکا اقدام کنند.

ویزای J1 آمریکا

متقاضیان و دانشجویانی که به صورت انتقالی وارد دانشگاه یا موسسات آمریکا می شوند و می خواهند تنها به مدت یک یا دو ترم در این کشور تحصیل کنند باید ویزای J1  را دریافت کنند. ویزای J1  آمریکا برای فرصت های مطالعاتی و گذراندن دوره های انترنی  نیز اخذ می شود.

شرایط دریافت ویزای تحصیل در آمریکا

 • دریافت پذیرش نامه از دانشگاه، کالج، مدرسه یا … مورد نظر متقاضی
 • ثبت نام کامل و تمام وقت در دانشگاه یا موسسات مورد تایید SEVP
 • ارائه مدارک مربوط به زبان مانند آیلتس یا تافل
 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • به دلیل موقت بودن ویزای F1 متقاضی باید ثابت کند که پس از پایان تحصیل به کشور خود باز میگردد.
 • سکونت متقاضی خارج از آمریکا قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی
 • شرکت در مصاحبه کنسولگری یا سفارت خانه ایالات متحده آمریکا
 • داشتن شرایط سنی 14 تا 79 سال

اخذ ویزای تحصیل در آمریکا برای افراد زیر 18 سال

متقاضیان مینور  باید از یکی از مدارس معتبر آمریکا پذیرش بگیرند تا بتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند. همه متقضیان زیر 18 سال برای تحصیل در کشور آمریکا باید دانش زبانی کافی داشته باشند و درصورت مرد بودن به دلیل مسئله سربازی برای خروج از ایران، باید گواهی اشتغال به تحصیل و مبلغی به عنوان وثیقه ارائه دهند.

مراحل اخذ ویزای تحصیل در آمریکا

 1. پذیرش در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا و دریافت فرم I-20
 2. پرداخت هزینه SEVIS و دریافت رسید پرداخت
 3. تکمیل فرم های درخواست ویزا
 4. شرکت در مصاحبه دریافت ویزای تحصیلی

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیل در آمریکا

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت اقامت فرد
 • نامه پذیرش از یک دانشگاه، کالج یا …
 • رسید پرداخت SEVIS
 • فرم تایید درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • عکس متقاضی
 • رزومه تحصیلی
 • مدرک تمکن مالی

برای اطلاع از جزییات مدارک تمکن مالی و رزومه تحصیلی میتوانید به بخش مشاوره و رزرو وقت مراجعه کنید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیل در آمریکا

صدور ویزای تحصیلی آمریکا بسته به شرایط پرونده متقاضی می تواند بین چند هفته تا 8 ماه زمان ببرد. یکی از دلایلی که می تواند این زمان را طولانی تر  کند، لزوم مراجعه به کشور های همسایه برای انجام مرحله مصاحبه در سفارتخانه کشور آمریکا است.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیل در آمریکا

متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا باید در نظر داشته باشند که دلایلی مانند: زمان بندی نادرست و تاخیر در ثبت نام دانشگاه، داشتن سوء سابقه، وجود نقض در مدارک مالی و تحصیلی و رد شدن در مصاحبه می تواند باعث ریجکت شدن پرنده آنها شود. اگر پرونده ای در روند بررسی ریجکت شود، متقاضی باید دوباره تمامی مراحل اخذ ویزا را طی کند.

افزایش شانس دریافت ویزای تحصیل در آمریکا

در صورتی که متقاضی تمامی مدارک پرونده خود را به درستی تکمیل کرده باشد، درخواست اخذ ویزای تحصیلی او پذیرفته خواهد شد. همچنین با سپردن پرونده مهاجرتی خود به متخصصان می توانید با تکمیل جزییات پرونده خود با دقت تمام، شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را بالا ببرید.

اعتبار ویزای تحصیل در آمریکا

همانطور که گفته شد، ویزاهای تحصیلی آمریکا جزو اقامت های موقت هستند و مدت اعتبار آن تا 60 روز بعد از پایان تحصیل دانشجو است. دانشجو پس از پایان تحصیل باید کشور آمریکا را ترک کند. البته ویزاهای تحصیلی آمریکا قابل تمدید هستند و دانشجو با مراجعه به اداره مهاجرت کشور آمریکا می تواند ویزای خود را تمدید کند.