اخذ ویزای تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان به دلیل نظم بالا در سیستم آموزشی، قدرت اقتصادی بالا و همچنین ارزش بالای پاسپورت این کشور، یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران است. روش های زیادی برای مهاجرت به کشور انگلستان وجود دارد که مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی از بهترین روش هاست. در ادامه این مقاله به توضیح شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان میپردازیم. همراه با باشید!

انواع ویزای تحصیل در انگلستان

ویزاهای تحصیلی انگلستان به صورت زیر می باشند:

ویزای تحصیلی دانشجویی انگلستان

ویزای Student Visa (Tier 4 General)  یا ویزای دانشجویی مخصوص متقاضیانی است که سن آنها بیشتر از 16 سال است. همچنین متقاضیانی با توانایی مالی مناسب، توانایی مکالمه، نگارش و فهم زبان انگلیسی و با داشتن پذیرش می توانند برای ویزای تحصیلی کشور انگلستان اقدام نمایند. این ویزا در کشور انگلستان قابل تمدید است یعنی متقاضیان می توانند قبل از Expire شدن ویزای خود، برای ادامه ی تحصیل در سطوح بالاتر، از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرند و ویزای خود را تمدید نمایند.

ویزای تحصیلی کودکان انگلستان

ویزای Child Student Visa ( Tier 4 Child) یا ویزای کودکان مخصوص متقاضیانی است که سن آنها بین 4 تا 17 سال است و توانایی تامین تمامی هزینه ها و رضایت خروج از والدین خود را دارند و از مدارس معتبر انگلستان پذیرش گرفته اند. امکان تمدید این نوع ویزا در بریتانیا نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان

 ویزای Study English in the UK (Short-term study visa) مخصوص متقاضیانی است که می خواهند به صورت کوتاه مدت در دوره های زبان در کشور انگلستان به تحصیل بپردازند. طول این دوره ها معمولا 6 تا 11 ماه است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در انگلستان

  • پاسپورت معتبر
  • پذیرش از مدارس یا دانشگاه های معتبر انگلستان
  • رضایت نامه والدین برای متقاضیان زیر 18 سال
  • مدارک زبان معتبر مانند آیلتس
  • نامه تمکن مالی

مراحل اخذ ویزای تحصیل در انگلستان

  • ارسال درخواست برای دانشگاه یا مدرسه مورد نظر
  • دریافت پذیرش نامه یا نامه CAS
  • دریافت بیمه سلامت
  • دریافت وقت مصاحبه از سفارت

مدت صدور ویزای تحصیل در انگلستان

صدور ویزای تحصیلی انگلستان می تواند بسته به نوع درخواست، مدارک و کشور مبدا درخواست، بین 3 هفته تا 1 ماه متغیر باشد.

اعتبار ویزای تحصیل در انگلستان

اعتبار ویزای تحصیلی انگلستان بسته به مقطع و مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل در هر رشته متفاوت است و اعتبار آن تا پایان تحصیلات متقاضی خواهد بود. متقاضیانی که ویزای تحصیلی انگلستان را اخذ کرده اند، می توانند 30 روز زود تر از آغاز سال تحصیلی وارد کشور انگلستان شوند. پس از اتمام تحصیل دانشجویان متناسب با طول دوره تحصیلی خود، می توانند تا حداکثر 3 سال در کشور انگلستان حضور داشته باشند تا موقعیت شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند.

اخذ ویزای تحصیل در انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی

به دانشجویان بین المللی با استعدادی که توان تامین هزینه تحصیل یا زندگی در کشور انگلستان را ندارند، توسط برخی دانشگاه ها یا نهاد های خاص بورسیه تحصیلی اهدا می شود. بورسیه تحصیلی CHEVENING یکی از بورسیه هایی است که به دانشجویانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، تعلق می گیرد.

مجوز کار با اخذ ویزای تحصیل در انگلستان

دانشجویانی که در مقاطع مختلف در کشور انگلستان مشغول به تحصیل می شوند، می توانند با موافقت دانشگاه به صورت پاره وقت و تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. البته در کشور انگلستان افرادی که سن آنها بالای 16 سال است اجازه کار دارند. لازم به ذکر است که با کار دانشجویی نمی توان تمام هزینه تحصیل یا زندگی در کشور انگلستان را پوشش داد و تنها بخشی از آن قابل جبران می باشد.