اخذ ویزای توریستی انگلستان

برای گذراندن اوقات فراقت، ملاقات دوستان و آشنایان، شرکت در رویدادهای کاری، علمی یا ورزشی، سفر های کاری یا تفریحی و درمان پزشکی می توانید ویزای توریستی انگلستان را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا نیازی نیست دوست یا آشنا در کشور انگلستان داشته باشید. ویزای توریستی انگلستان به صورت 6 ماهه صادر می شود و قابل تمدید است. در ادامه این مقاله همه شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی گفته شده است، پس همراه ما باشید.

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان

برای اخذ ویزاهای تجاری و بازدید انگلستان باید حتما از خانواده خود دعوت نامه داشته باشید. اما برای اخذ ویزای توریستی برای تفریح و گردش در کشور انگلستان، نیازی به دعوت نامه نیست و فقط برنامه سفر و منابع مالی شما در نظر گرفته خواهد شد. در صورتی که میزان منابع مالی شما با برنامه سفرتان مطابقت نداشته باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. منابع مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلستان، باید حدود 100 تا 150 میلیون تومان باشد. همچنین برای اخذ ویزای توریستی انگلستان باید ثابت کنید که پس از اتمام مدت اعتبار ویزای خود این کشور را ترک خواهید کرد و قصد اقامت بیشتر در این کشور را نخواهید داشت.

انواع ویزای توریستی انگلستان

ویزا توریستی انگلستان با هدف بازدید از خانواده

متقاضیانی که با هدف بازدید از خانواده خود می خواهند به کشور انگلستان سفر کنند، باید درخواست ویزای توریستی بازدید از خانواده را ثبت کنند. برای اخذ این نوع ویزا باید از خانواده خود در انگلستان دعوت نامه معتبر دریافت کرده باشید.

ویزای توریستی انگلستان با هدف تفریح و گردشگری

متقاضیانی که با هدف گردش و تفریح به انگلستان سفر می کنند باید ویزای توریستی گردشگری را درخواست دهند. برای اخذ این ویزا نیازی به دعوت نامه ندارید و فقط به برنامه سفر و منابع مالی ما توجه می شود.

ویزای توریستی انگلستان با اهداف تجاری

متقاضیانی که با هدف شرکت در همایش ها، سمینار ها یا جلسات تجاری می خواهند به کشور انگلستان سفر کنند برای اخذ این نوع ویزا درخواست دهند. برای اخذ ویزای توریستی تجاری انگلستان باید دعوت نامه معتبر از طرف شرکت برگذار کننده همایش یا سمینار ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

 • گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار
 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلستان
 • اصل و ترجمه مدارک نظیر: کارت ملی و کارت پایان خدمت
 • مدارک تمکن مالی و گردش حساب ۶ ماهه اخیر
 • مدارک مربوط به اموال و دارایی
 • ارائه پاسپورت های منقضی شده تا ده سال گذشته
 • دعوت‌نامه معتبر (در صورت وجود)

برای اطلاع از سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان می توانید به بخش مشاوره و رزرو وقت مراجعه کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی انگلستان

 • افتتاح حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای انگلستان
 • انتخاب نوع ویزا و تعیین وقت سفارت
 • پرداخت هزینه های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری
 • دریافت شماره پیگیری پرداخت هزینه ها
 • مراجعه حضوری به سفارت انگلستان به همراه مدارک مورد نیاز ویزای توریستی انگلستان
 • پیکاپ پاسپورت جهت الصاق ویزای توریستی انگلستان

زمان مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی انگلستان

مقاضی پس از ارائه مدارک خود به سفارت انگلستان باید به سفارت این کشور جهت انگشت نگاری مراجعه کند. جواب درخواست ویزای توریستی انگلستان بین 2 تا 3 هفته صادر می شود. اگر مدارکی که جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان ارائه شده ناقص باشد ممکن است این مدت بیشتر شده و حتی درخواست ویزا ریجکت شود.

اعتبار ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان با توجه به نوع و درخواست متقاضی می تواند به مدت ۶ ماه، سال، سال، 5 سال و سال صادر شود. متقاضیان در این زمان می توانند بدون محدودیت و به صورت پیوسته در کشور انگلستان اقامت داشته باشند.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی انگلستان

1.      در صورتی که مدارک اشتباه یا جعلی ارائه کنید.

2.      در صورتی که نوع ویزای توریستی خود را اشتباه اعلام کنید.

3.      در صورت عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در انگلستان در مدت زمان ویزای درخواستی.

باید در نظر داشته باشید که امکان اعتراض به ریجکت شدن ویزای توریستی انگلستان وجود ندارد، اما می توانید با ارسال ایمیل اعتراضی به سفارت انگلستان، به افسر ویزا ثابت کنید که اشتباه کرده است. سپس ایراداتی که در پرونده شما وجود داشته را رفع کنید و دوباره درخواست اخذ ویزای توریستی خود را ارسال کنید.

تمدید مدت ویزای توریستی انگلستان

ویزاهای توریستی انگلستان معمولا به مدت 6 ماه صادر می شود. متقاضیان می توانند برای مواردی از جمله ادامه روند درمانی و … قبل از پایان مدت ویزا برای تمدید آن اقدام کنند. در نظر داشته باشید که برای تمدید ویزا باید افسر پرونده خود را متقاعد کنید که هنوز نیاز به ادامه حضور در کشور انگلستان دارید. اگر ویزای شما به صورت ویزای توریستی گردشگری انگلستان باشد، به هیچ عنوان نمی توانید آن را تمدید کنید.

اجازه کار با اخذ ویزای توریستی انگلستان

متقاضیان با اخذ ویزای توریستی انگلستان به هیچ عنوان اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت و برای دریافت اجازه کار باید ویزای کاری انگلستان را اخذ کنند.