شماره تماس

22022822 21 (0) 98+

شماره تماس

22022822 21 (0) 98+

987 5858 912 (0) 98+

اخذ ویزای همراه کانادا

یکی از مواردی که دولت کانادا توجه ویژه ای به آن دارد، در کنار هم بودن اعضای خانواده مهاجران است. کشور کانادا برای فراهم کردن رویای درس خواندن در این کشور به همراه خانواده، امکان اخذ ویزای همراه کانادا را برای مهاجران فراهم کرده است. پس اگر یکی از اعضای خانواده شما در کشور کانادا سکونت دارد و قصد دارید به آنها ملحق شوید می توانید ویزای همراه کانادا را اخذ کنید. برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کانادا در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

متقاضیان واجد شرایط برای اخذ ویزای همراه کانادا

 1. همسر دارنده ویزای دانشجویی کانادا
 2. فرزند دارنده ویزای دانشجویی کانادا
 3. والدین ویزای دانش آموزی کانادا

درخواست ویزای همراه کانادا

متقاضیان می توانند برای ویزای همراه کاری (Open Work Permit) یا ویزای همراه توریستی (TRV) همزمان با متقاضی یا پس از دریافت ویزا اقدام کنند.

واجدین شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

 1. همراه زندگی(Spouse) : همسر فرد که عقد نامه رسمی دارد می تواند ویزای همراه کانادا را دریافت کند.
 2. شریک زندگی (Common law partner) : شخصی که با فرد دارای ویزای کانادا به مدت 12 ماه در یک خانه زندگی کرده باشد و با او رابطه احساسی داشته باشد و در واقع رابطه آنها فراتر از یک دوستی ساده باشد، میتوانند به عنوان پارتنر فرد دارای ویزای کانادا درخواست اخذ ویزای همراه کانادا را ثبت کنند.
 3. فرزندان: فرزندان زیر 22 سال مجرد از نظر قانون کانادا به خانواده وابسته هستند و اگر فردی از خانواده آن ها دارای ویزای کانادا باشد می توانند ویزای همراه کانادا را اخذ کنند.
 4. والدین دانش آموزان مقیم کانادا: والدین فرزندان زیر 18 سال که در مدارس کانادا در حال تحصیل هستند، می توانند ویزای همراه کانادا را دریافت کنند و فرزند خود را در زمان تحصیل همراهی کنند.
 5. والدین دانشجویان مقیم کانادا: والدین دانشجویانی که بالای 18 سال هستند و ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کرده اند، می توانند درخواست ویزای همراه کانادا را پس از این که فرزندشان وارد خاک کانادا شد، به صورت ویزای همراه توریستی ثبت کنند.

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

 1. اثبات ترک خاک کانادا پس از اتمام تحصیل همسر یا فرزند خود
 2. گواهی تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود در کانادا
 3. سلامت جسمی
 4. نداشتن سوء سابقه

مراحل درخواست ویزای همراه کانادا

 1. آماده سازی مدارک
 2. ساخت آنلاین اکانت در سایت CIC
 3. پاسخ دهی به سوالات اپلیکیشن
 4. آپلود فرم‌ها و مدارک مورد نیاز در اپلیکیشن
 5. پرداخت هزینه اپلیکیشن و سابمیت آن
 6. انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

تمکن مالی برای اخذ ویزای همراه کانادا

برای اخذ ویزای همراه باید به اندازه یک سال مخارج زندگی در کانادا تمکن بانکی ارائه دهید. توجه داشته باشید که میزان این تمکن مالی برای فردی است که درخواست اخذ ویزای همراه را دارد و ربطی به دانشجو یا دانش آموز ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه کانادا

 • پاسپورت
 • آخرین مدرک و ریز نمرات تحصیلی
 • گواهی اشتغال
 • فیش های حقوقی آخر
 • کارت دوره سربازی یا کارت معافیت
 • گواهی عدم سوء پیشینه

البته مدارک مورد نیاز برای هر نسبت با فرد دارای ویزای کمی متفاوت است که با مراجعه به بخش مشاوره و رزرو وقت می توانید در این مورد اطلاعات کافی کسب کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای همراه کانادا

درخواست شما همراه با درخواست ویزای دانشجو یا دانش آموز ثبت شود، زمان صدور ویزای همراه کانادا می تواند بین چند روز تا 4 ماه طول بکشد اما اگر درخواست خود را پس از دریافت ویزای دانشجو یا دانش آموز ثبت کنید، مدت زمان صدور ویزا مشخص نیست.

تمدید اعتبار ویزای همراه کانادا

در صورتی که شرایط فردی که شما به او وابسته هستید و از طریق او ویزا گرفته اید تغییری نکند، می توانید درخواست تمدید ویزای همراه خود را ثبت کنید.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای همراه کانادا

 • نداشتن هدف سفر قانع کننده
 • گواهی تمکن مالی برای یک سال زندگی در کشور کانادا
 • ناقص بودن مدارک و اطلاعات
 • در صورتی که شما اسپانسر همسر یا فرزندتان در کشور مبدا باشید

تبدیل ویزای همراه به ویزای کار در کشور کانادا

در صورتی که همسر دانشجوی کانادا هستید و با ویزای همراه وارد این کشور شده اید، در صورت داشتن شرایط کافی می توانید ویزای خود را به ویزای Open Work Permit تبدیل کنید و درخواست خود را از داخل کشور کانادا ثبت کنید.

اگر والدین دانش آموز کانادا هستید و با ویزای همراه وارد کشور کانادا شدید می توانید با پیدا کردن شغل یا دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرماهای کانادایی (جاب آفر) در این کشور ویزای همراه خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که در صورتی که والدین ویزای کاری کانادا را دریافت کنند، تحصیل فرزندشان در مدارس دولتی کانادا رایگان خواهد بود. همچنین اگر یک سال در کشور کانادا به اشتغال بپردازند، می توانند برای اخذ اقامت دائم خود در کشور کانادا اقدام کنند.