نحوه نگارش یک رزومه نامه حرفه ای به شرح زیر است:

 

  1. توجه خواننده یا مخاطب را به خود جلب کند. این ویژگی مهم CV است. CV شما باید آنقدر مخاطب را تشویق کند که به خواندنش تمایل داشته باشد. یک خواننده حرفه‌ای CV ، در کمتر از 7 ثایه می فهمد که CV ارزش خواندن و صرف وقت را دارد یا خیر.
  2. به خواننده CV به وضوح اعلام کند دنبال چه کاری هستید. در CV شما باید بلافاصله زمینه های شغلی مورد علاقه‌تان بیان شود. اطلاعات لازم در بخض بنام خلاصه وضعیت شغلی در بالای CV درج می شود.
  3. CV شما اعتبار شمارا بنیان می دهد. یک CV خوب، سفیر خوبی هست و بیانگر آنست که چرا شما مناسب‌ترین فرد برای آن شغل هستید. به مهارتهای ، تجربیات ودستاوردهای خود که باعث می شود شایسته ترین فرد برای ایفای آن نقش هستید.
  4. CV مناسب به لحاظ زمانی بایسی سیر و روند شغلی شمار را طراحی کند، بطورییکه خواننده در جریان رشد و تعالی شما تا حدی که آن شغل را می گیرید، قرار بگیرد و بداند که در گذر زمان چگونه و به چه ترتیبی از نقطه آغاز تا اینجا آماده ایفای نقش شغلی و حرفه‌ای خود هستید.
  5. CV خوب بایستی بازتاب مهارتهای نوشتاری شما باشد. مخاطب متن شما یک انسان است و فارغ از اینکه دقیقا چه می نویسید در سیستم HR نگارش متن را انجام می دهید ، باید به ذائقه خواننده متن خوش بیاید ،بر دل نشیند و روان باشد. این فرصتی است برای شما که مهارتهای نوشتاری خود را ارائه دهید.
  6. CV خوب نشان دهنده استعدادها و مهارتهای شماست. مفهوم کلیدی در فهم نسب به CV آگاهی است. اگر نقاط قوت خود را بفهمیم و بدانیم چگونه باید به کار بست ، به مصاحبه نزدیک تر می شوید ، در CV باید به چیزهایی بپردازیم که ما را یک سروگردن بالاتر می برد و مناسب ترین فرد برای شغل مورد نظر می کند.
  7. یک CV خوب بایستی علاوه بر ویژگیها و مهارتها ، بیانگر ویژگیهای فرهنگی هم باشد.
  8. داستانهای کوچک و خرده روایتها از حکایتهای زندگی شماست.
  9. بهترین ابزار و اهرم سازنده برند شخصی است. ویژگیهای خاص و قابل توجه از شما برجسته می کند که سبب تفاوت شما با دیگران می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *