15دلیل عمده برای رد ویزا:

 1. اپلای ناقص و عدم تطابق داده ها:

همه قسمتهای فرم ویزا بایستی تکمیل شود.بایستی اطلاعات دقیق و صحیح را وارد کرده و جای خالی باقی نگذاریم.اگر اشکالی داشته باشید دستورالعملهایی برای رفع آن وجود دارد.

اگر نتوانید تمام اطلاعات خواسته شده را پر کنید،دلایلی برای رد ویزای خودتان جور کرده اید.

 1. تخطی از قوانین و روال متعارف صدور ویزا و فرآیند مستند سازی مدارک:

بخش ویزا مشکل از ساختار قاطع و تعریف شده ای هست که درهم فراخوانی با فرآیند مستندات مدارک است.اگر در هریک از مدارک شما مغایرت و تضادی وجود داشته باشد یا اینکه نتوانید دستورالعملها و مجموعه قوانین را رعایت کنید،ویزای شما رد میشود.پس همیشه وبسایت سفارتخانه را چک کنید و از اخبار قوانین و مقررات هر کشور خاصی که مد نظرتان هست،خود را مطلع نگه دارید.

کلیه مدارک شما بطور تمام و کمال توسط مقامات رسمی ذیربط چک و ارزیابی میشود،اگر مدرکی تقلبی باشد،همان لحضه ویزای شما رد میشود.مسئولین سفارتخانه نمیتوانند مدارک شمارا به زبان محلی راستی آزمایی کنند.بنابراین تحویل مدارک به زبان محلی و بومی خودتان تأثیر نخواهد داشت.

 1. خط سیر و مسیر ناقص:

یکی از مهم ترین دلایل مردودی ویزا،نداشتن خط سیر و مسیر مشخص است. خط سیر و مسیر اعزام به خارج بایستی نقشه و جزئیاتی را شامل شود که عبارتند از:

3-1.  نقشه و زمان در نظر گرفته شده برای دیدار از آن کشور و ایالات آن

3-2.  بلیط و ملزومات ایاب و ذهاب

3-3.  رزرو هتل یا محل اقامت

 1. بیمه سفر ناکار آمد برای مقصد مورد نظر:

اگر در صدد سفر به کشورهای دارای ویزای شینگن هستید، بایستی بیمه مسافرتی تا سقف 000/30 یورو داشته باشید. بیمه بایستی کل کشورهای شینگن را پوشش دهد و در کل زمان اقامت شما در آن کشور منقضی نشود.اگر نتوانید چنین بیمه ای را فراهم کنید،ویزای شما رد میشود.بااین حال همه کشورها هم نیاز به پوشش بیمه ای ندارید.به همین دلیل همیشه قبل از سفر دستورالعملهای آن کشور خاص را بخوانید و از پیش نیازهای آن مطلع باشید.

 1. استدلال ضغیف درباره هدف از سفر:

ممکن است به دلایل مختلفی از تجارت و کاسبی (کسب و کار)گرفته تا تحصیل ،گردش و… ویزا لازم داشته باشید بااینحال باید نیت و هدف خود را از سفر ثابت کنید.مثلا اگر به کشوری سفر می کنید که باید درآن آزمون دهید، باید کارت ورود به جلسه آزمون و اجازه نامه از موًسسه برگزار کننده آزمون را داشته باشد تا لزوم سفر به آن کشور را از طریق آزمون پیش رو اثبات کنید.

 1. وضعیت پاسپورت:

احتما رد ویزا زمانی قوت پیدا میکند که پاسپورت شما منقضی شده باشد،یا نزدیک به تاریخ انقضا شده باشد،صفحه خالی برای صدور ویزا در پاسپورت نباشد.برخی کشورها به پاسپورتهایی نیاز دارند که پیش از 6 ماه تا تاریخ انقضای آنها باقی مانده باشد.بنابراین اگر تاریخ انقضای پاسپورت شما کمتراز شش ماه است،ویزای شما رد میشود.

 1. زمان درخواست ویزا:

کنسولگری های مختلف از نظر زمانی فرآیندهای مختلفی دارند. ازهمین رو باید قبل از اینکه فرآیند زمانی از آستانه زمانی شما بیشتر طول بکشد، درخواست ویزا را داده و آن را اخذ کنید.درخواست ویزا را حداقل یک ماه قبل از جدول زمانی سفرتان داده باشید.اگر زمان این فرآیند از تاریخ حرکت شما بیشتر بطول بیانجامد،ویزای شما خود به خود رد میشود.

 1. کمبود منابع مالی:

سفر به هر کشوری مستلزم داشتن پول و منابع مالی کافی در حساب بانکی شماست.مقدار معینی بعنوان هزینه اقامت شما در آن کشور خاص تعیین میگردد.اگر حساب بانکی شما میزان هزینه سفر شما کفاف ندهد،ویزای شما رد میشود.مثلا برای ویزای پانزده روزه در آمریکا بایستی پنج هزار تا ده هزار دلار آمریکا در حساب شما باشد.اگر تراز حساب شما براساس گزارش بانک کمتراز فرضاً هزینه اقامت 20 روزه شما باشد،ویزای شما رد میشود.

 1. سوابق کیفری و سوء پیشینه:

یکی از دلایل مهم رد ویزا داشتن سوء پیشینه است،چرا که حضور و ورود شما به آن کشور یک تهدید و خطر به شمار میرود.اگر سابقه کیفری شفاف و به صراحت بیان شود،بر فرآیند اخذ ویزا اثر چندانی نمیگذارد.

 1. اعتبار حامیان مالی:

اگر کسی سفر شما در کشور مقصد را پشتیبانی مالی می کند، سفارت این اعتبار را درموارد زیر سنجش و ارزیابی می کند.

10-1.  وضعیت حقوقی و قانونی

10-2.  درآمد

10-3.  پرداخت مالیات

 1. پیشینه ناخوشایند سفر

ویزا ممکن است بنا به دلایل زیر و با توجه به پیشینه ضعیف یا ناخوشایند سفرهای قبلی،رد شود :

11-1.  کنسلی های ویزاهای قبلی ؛

11-2.  اقامت بیش ازحد مجاز در سفرهای قبلی

11-3.  انجام فعالیتها و کنشهای خطاکارانه و تخطی از هنجارهای اجتماعی آن کشور خاص طی سفر به آن کشور

 1. فرایند مصاحبه ویزا:

مصاحبه برای ویزا یکی از راههای چک کردن افراد از طریق توضیحاتی است که می دهند.هدف و نیت از سفر و شیوه ارتباط صحیح با مصاحبه گر،مشخص میشود.اگر عصبی یا مردد شوید ممکن است ویزای شما مردود شودو بااین فرض که اهداف پنهانی دارید،ویزای شمارا کنسل کنند.

 1. وضعیت سلامتی:

ابتلا به بیماریهای عفونی یا نداشتن کارت واکسن،سبب ردی ویزا میشود.

 

 1. قصد بازگشت:

اگر نتوانید اطلاعات یا راه اثباتی برای بازگشت از قبیل وجود خویشاوندان و علائق عاطفی یا هدف و انگیزه ای برای بازگشت سر زمان معینی را بیان کنید،در اینصورت ویزای شما رد میشود.

 1. اتحاد و دوستی با کشور مقصد:

اگر کشور مقصدشما روابط خوبی با کشور خودتان نداشته باشد،درخواست ویزای شما رد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *