8 دلیل عالی برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا

وقتی صحبت از تحصیلات بین‌المللی می‌شود، دانشگاه‌های آمریکا انتخاب اول دانشجویان از سراسر جهان است. بسیاری از کشورهای دیگر هم مانند بریتانیا، فرانسه، ژاپن و کانادا، سیستم آموزشی با کیفیت بالا ارائه می دهند، اما ایالات متحده از سایر کشور ها محبوب تر است و باید بدانید، این جای تعجب ندارد.

بر اساس گزارش ها، جمعیت دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا نزدیک به 1.1 میلیون نفر است. این تعداد بیش از دو برابر تعداد دانشجویان بین المللی در انگلستان است که در حال حاضر دومین کشور در لیست محبوبیت بین دانشجویان بین المللی است. اگر قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید اما هنوز در مورد کشور مقصد تصمیم نگرفته اید، در اینجا 8 دلیل عالی وجود دارد که به راحتی شما را متقاعد می کند که در ایالات متحده تحصیل کنید.

کیفیت بالا در آموزش

ایالات متحده که در سطح جهانی به عنوان پیشرو در آموزش شناخته شده است و استانداردهای بسیار بالایی برای آموزش عالی در سطح دانشگاهی دارد. دانشگاه های آمریکایی به طور مداوم در صدر رده های بهترین مؤسسات آموزشی در سراسر جهان قرار دارند. پنج دانشگاه از 10 دانشگاه برتر جهان در ایالات متحده آمریکا هستند و موسسه فناوری ماساچوست (MIT) رتبه اول را در اختیار دارد.

این دانشگاه ها با چنین شهرتی، درخشان ترین استعدادها را در حرفه دانشگاهی نیز جذب می کنند. بنابراین اگر می خواهید بهترین آموزش را از بهترین موسسات دریافت کنید، قطعاً تحصیل در ایالات متحده ایده خوبی برای شماست.

تنوع فرهنگی

اغلب گفته می شود که آموزش نباید تنها در چهار دیواری کلاس اتفاق بیافتد، و این موضوع به صورت ویژه در مورد مطالعات بین المللی رعایت می شود. به همین دلیل است که تنوع بالای دانشگاه ها در انتخاب شما تاثیرگذار است.

اگر قصد دارید در ایالات متحده تحصیل کنید، باید انتظار داشته باشید که با دانشجویانی از سراسر جهان و با فرهنگ های متفاوت روبرو شوید. در یک کلاس متوسط، ممکن است دانش آموزانی از حداقل 10 کشور مختلف وجود داشته باشند. این امر به شما کمک می کند با فرهنگ های مختلف جهان را ارتباط برقرار کنید و به یادگیری کار تیمی و همکاری بپردازید تا مهارت های بسیار ارزشمندی برای حرفه خود بیاموزید.

انتخاب رشته به صورت گسترده

مهم نیست که چه رشته تحصیلی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنید، دانشگاه های ایالات متحده که چندین برنامه عالی را برای آن رشته خاص ارائه می دهند و محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. چه علاقه شما به بیوفیزیک باشد یا علوم شناختی، یا به علوم انسانی، جنگلداری یا هنرهای نمایشی گرایش دارید، دنیایی از انتخاب ها برای شما در دسترس خواهد بود. حتی اگر یک رشته تحصیلی نسبتاً نادر یا چیزی که بسیار خاص است را هدف قرار دهید، پیدا کردن دانشگاهی که در این زمینه‌ها متخصص باشد در ایالات متحده دشوار نخواهد بود.

موسسات آموزشی متنوع

تنوع در انواع موسسات آموزشی در ایالات متحده یک مزیت بزرگ است. اگر تحصیل در مدارج عالی دلیل اصلی شما برای تحصیل در ایالات متحده است، باید بدانید که هم دانشگاه های خصوصی و هم دانشگاه های دولتی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.  MIT، دانشگاه هاروارد، کالج آمهرست و دانشگاه رایس در حال حاضر برترین دانشگاه های خصوصی هستند. در مورد دانشگاه های دولتی، دو پردیس دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و لس آنجلس محبوب ترین انتخاب ها هستند.

همچنین امکان ثبت نام در کالج های اجتماعی وجود دارد. برای دانشجویان بین المللی که می خواهند فرهنگ آمریکایی را در حین تحصیل تجربه کنند، این گزینه فوق العاده ای خواهد بود. همچنین در ایالات متحده می توانید قبل از انتخاب رشته به مدت دو سال در دانشگاه تحصیل کنید. بنابراین، می‌توانید دو سال اول را در دوره‌های عمومی صرف کنید و از فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی لذت ببرید، سپس در دو سال آینده، یک رشته متمرکز را برای تحصیل انتخاب کنید.

فن آوری پیشرفته

در حال حاضر فناوری به ابزاری ضروری در سیستم آموزشی تبدیل شده است، حتی برای مدارج تحصیلی که مستقیماً با فناوری مرتبط نیستند. استفاده از فناوری های نوین برای تحقیق و سایر فرآیندهای یادگیری حیاتی است. دانشجویان بین‌المللی که در ایالات متحده تحصیل می‌کنند، می‌توانند از پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده کنند، سریع‌ترین اتصال به اینترنت را داشته باشند و به انبوهی از اطلاعات دسترسی داشته باشند که به ادامه تحصیلشان کمک می‌کند.

حمایت از دانشجویان بین المللی

باید بدانید تحصیل در یک کشور خارجی هیجان‌انگیز است اما با چالش‌هایی همراه است. ایالات متحده نه تنها از نظر تحصیلی بلکه در بسیاری از جنبه های دیگر از دانشجویان بین المللی حمایت می کند. به همین دلیل، اکثر دانشگاه ها بخش هایی را برای رسیدگی به دغدغه های ویژه دانشجویان خارجی تعیین کرده اند.

کارگاه‌های آموزشی، برنامه‌های آموزشی و مشاوره به‌طور منظم برای ارائه کمک و پشتیبانی، برای دانشجویان برگزار می‌شود. همچنین گزینه های بسیاری برای اسکان دانشجویان بین المللی و گروه های دانشجویی متنوعی برای پیوستن وجود دارد.

آموزش زبان انگلیسی

بسیاری از افراد حتی با تجربه یا مهارت محدود در زبان انگلیسی، تحصیل در ایالات متحده را انتخاب می کنند. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها قبل از ثبت نام نیاز به نمره قبولی در آزمون های استاندارد زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل دارند. هنگامی که در ایالات متحده هستید، میتوانید با تمرین مداوم، مهارت های انگلیسی تان را به سرعت بهبود دهید.

همچنین، با تعامل در طیف گسترده جمعیت دانشجویان، خواهید دید که بسیاری از دانشجویان دیگر هم در مسئله زبان انگلیسی با مشکل مواجه هستند، بنابراین تا زمانی که هنوز در مرحله یادگیری هستید، نباید احساس ناراحتی کنید.

فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل به ایالات متحده مهاجرت می کنند، پس از فارغ‌التحصیلی با پیدا کردن شغل، در این کشور ماندگار می شوند. در حالی که معتبر بودن مدرک یکی از عوامل مهم در پیدا کردن شغل در این کشور است، ارتباطات گسترده ای است که دانشجویان در طول تحصیل خود با اطرافیان ایجاد می کنند، فرصت های شغلی باورنکردنی در اختیار فارغ التحصیلان قرار می دهد.حتی اگر تصمیم بگیرید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردید، برای به دست آوردن شغل مورد نظرتان مشکلی نخواهید داشت. با داشتن مدرک دانشگاه های آمریکا در رزومه کاریتان، کارفرمایان با اشتیاق زیاد شما را استخدام می کنند.

نتیجه گیری

مزایایی که در بالا ذکر شد تنها هشت مورد از مزایایی است که در صورت تصمیم به تحصیل در ایالات متحده می توانید از آنها بهره مند شوید. علاوه بر همه اینها، متوجه خواهید شد که ایالات متحده از دانشجویان بین المللی بسیاری استقبال می کند. شما نه تنها قادر خواهید بود از مزایای تحصیلی و شغلی این تجربه بهره مند شوید، بلکه تضمین می شود که در طول اقامت خود نیز اوقات خوش و به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.