دانشگاه کلمبیا Columbia University

دانشگاه کلمبیا آمریکا
آمریکا

برای کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، قطعا دانشگاه کلمبیا Columbia University یکی از اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین اهداف ممکن است. تحصیل در آمریکا و تحصیل در دانشگاه کلمبیا می‌تواند باعث افتخار هر دانشجو به خصوص دانشجویان بین‌المللی باشد. به دلیل رتبه‌ی بالای دانشگاه کلمبیا و قرارگیری آن در جمع دانشگاه‌های ممتاز، دانشجویان فارغ‌التحصیل شده از این دانشگاه به راحتی می‌توانند فرصت‌های شغلی مناسب در شرکت‌های بزرگ را کسب کنند.

 

معرفی دانشگاه کلمبیا آمریکا

دانشگاه کلمبیا در سال هزار و هفتصد و پنجاه و چهار به دستور جورج دوم در شهر نیویورک بنیان‌گذاری شد. این دانشگاه خصوصی قدیمی‌ترین دانشگاه این شهر است و پنجمین دانشگاه قدیمی کشور آمریکا به حساب می‌آید. کیفیت آموزشی و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا است. بسیاری از اختراعات و اکتشافات مهم مانند لیزر از دستاوردهای محققان این دانشگاه بوده است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید افرادی چون فرانکلین و تئودور روزولت و باراک اوباما در این دانشگاه تحصیل کردند. در طول دویست و پنجاه سال فعالیت این دانشگاه، هشتاد و دو جایزه‌ی نوبل در کارنامه‌ی محققان این دانشگاه ثبت شده است. همچنین جایزه‌ی پولیتزر که از جمله معتبرترین جوایز روزنامه‌نگاری در ایالات متحده می‌باشد، با نظارت دانشگاه کلمبیا اهدا می‌شود.

طبق نظام‌های رتبه‌بندی متفاوت، این دانشگاه همواره جزو بیست دانشگاه برتر دنیا به حساب آمده. به عنوان مثال در رتبه‌بندی Times این دانشگاه رنک شانزده را کسب کرده است. طبق رنکینگ نشریه‌ی Shanghai دانشگاه کلمبیا رتبه‌ی نهم، در QS رتبه‌ی بیست و در Leiden رتبه‌ی نوزده را کسب کرده است.

daneshkasra instagram

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و با خبر شدن از آخرین تغییرات و اخبار، پیج اینستاگرام دانش کسری را دنبال کنید.

 

رشته‌های دانشگاه کلمبیا

طیف گسترده‌ای از رشته‌ها در کالج‌ها و دانشکده‌های تخصصی این دانشگاه ارائه می‌شود. اساسا دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در آمریکا و تحصیل در این دانشگاه هستند می‌توانند در رشته‌های معماری، اپیدمیولوژی، اقتصاد، نورولوژی، فلسفه، الهیات، بازاریابی، مهندسی شیمی، پزشکی، حسابداری، مهندسی مکانیک و زبان‌شناسی به ادامه‌ی تحصیل بپردازند.

دانشگاه کلمبیا

 

دانشکده‌های دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا، دانشکده‌ها و دپارتمان‌های متنوعی دارد که فهرستی از آنها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

کالج پزشکان و جراحان

کالج Barnardدانشکده معماری و نقشه‌کشیدانشکده پرستاری

دانشکده ارشد هنر و کسب و کار

دانشکده حقوقدانشکده دندان‌پزشکیدانشکده پزشکی

دانشکده سلامت عمومی

دانشکده امور بین‌المللدانشکده هنر

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

دانشکده مددکاری و مشاغل اجتماعی

دانشکده مطالعات عمومیدانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم

دانشکده مدیریت

دانشکده تربیت معلم

دانشکده مطالعات حرفه‌ای

دانشکده خبرنگاری

دانشکده علوم بهداشت

مدارک لازم برای درخواست پذیرش دانشگاه کلمبیا

ارائه‌ی درخواست برای پذیرش دانشگاه کلمبیا به صورت آنلاین می‌باشد. شما ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت www.commonapp.org بسازید. سپس در مرحله‌ی بعدی باید دانشکده‌ی مورد نظر خود را در سایت انتخاب کنید. پس از اینکه اطلاعات و مدارکی که از شما خواسته شده است را در سایت بارگذاری کردید این اطلاعات به دانشکده‌ای که شما انتخاب کرده‌اید فرستاده خواهد شد و در آنجا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

تحصیل در دانشگاه کلمبیا آمریکا

هزینه‌ی درخواست هشتاد و پنج دلار
گزارش‌ها و ریز نمرات
توصیه‌ نامه از سه استاد
کسب امتیاز لازم در امتحانات استاندارد
نمره‌ی زبان تافل با حداقل نمره‌ی صد
و یا آیلتس با حداقل نمره‌ی هفت
توجه داشته باشید که از مهم‌ترین مواردی که در دانشگاه کلمبیا و دانشگاه‌های دیگر آمریکایی مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که افراد حتما باید در امتحانات و آزمون‌های استاندارد SAT و ACT  شرکت کنند و نمره‌ی قابل قبولی کسب نمایند.

 

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد اخذ پذیرش خود در دانشگاه‌های مختلف، با پر کردن فرم مشاوره در وبسایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید.

نظرات کاربران