ویزای ازدواج

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج بریتانیا، برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت، زندگی و سکونت دائم در بریتانیا را دارند.

افرادی که تصمیم به ازدواج دارند باید رابطه خویش را برای دو سال زندگی در یک واحد مشترک به اثبات برسانند و دولت پس از موافقت و صدور ویزای شش ماهه (ویزای نامزدی)، به شما فرصت خواهد داد تا در این دوره ازدواج خویش را ثبت و قانونی نمایید و پس از آن ویزای ازدواج شما صادر می‌گردد.

شایان ذکر است با شروع فرآیند صدور ویزای ازدواج، بر اساس مقررات دولت بریتانیا  شما در مسیر 5 ساله دریافت اقامت دائمی (F5-Year Route for indefinite leave to Remain) قرار خواهید گرفت، یعنی پس از درخواست ویزای ازدواج، ابتدا ویزای دو سال و نیمه صادر میشود که پس از پایان این دوره و درخواست تمدید، مجددا برای بار دوم یک ویزای دو سال و نیم دیگر داده خواهد شد و در مرحله سوم پس از گذشت 5 سال زندگی مدام در کشور، شما واجد شرایط دریافت ویزای اقامت دائمی (indefinite leave to Remain) می‌شوید. در نهایت پس از گذشت 12 ماه از صدور مجوز اقامت دائمی، می‌توانید برای دریافت پاسپورت بریتانیایی اقدام کنید.

دریافت ویزای ازدواج بریتانیا، با شرایط زیر امکان پذیر خواهد بود:

  • شخص دعوت کننده باید دارای اقامت دائم و یا دارای پاسپورت بریتانیایی باشد.
  • داشتن درآمد ناخالص (Gross) سالانه 18,600 پوند و یا بالاتر که باید از طریق حساب بانکی و فیش حقوقی اثبات شود. لازم به ذکر است این مورد با ارائه صورتحساب بانکی شش ماهه و شش فیش حقوقی که خالص (Net) دریافتی ایشان عینا به حساب بانکی وی واریز شده باشد قابل اثبات خواهد بود.
  • دعوت کننده‌هایی که درآمد ناخالص (Gross) سالیانه آنها زیر 18،600 پوند است با ارائه سپرده بانکی شش ماهه و شش فیش حقوقی خالص (Net) دریافتی که به حساب ایشان واریز شده است امکان پذیر خواهد بود.
  • برای افراد فاقد درآمد و یا ساکن در ایران، ارائه تمکن مالی ریالی شش ماهه معادل 62,500 پوند با نرخ تسعیر دولتی در بانک‌های پارسیان و پاسارگاد و یا در یکی از بانک‌های بریتانیا الزامیست.

شایان ذکر است انتخاب روش و نوع اقدام برای هر کیس متفاوت بوده و پس از بررسی پرونده شما امکان پذیر خواهد بود.

در حال حاضر مطلبی وجود ندارد